12.10.18

Zašportujte si medzi vinicami

foto: Veronika Janušková

Trasu vedúcu cez tokajské vinice si budú môcť opäť vyskúšať cyklisti a bežci na podujatí Tour de Tokaj. Akcia v sobotu 13. októbra spája šport s krásou regiónu i chuťou pravého tokajského vína.    

V poradí tretí ročník pripravilo Združenie Tokajská vínna cesta s podporou programu Košického samosprávneho kraja (KSK) Terra Incognita. Cyklistom a bežcom ponúka výber trás podľa náročnosti. „Tohtoročná Tour de Tokaj ponúka dve cyklistické kategórie - profi a rekrea, beh na päť a desať kilometrov a tiež skrátenú kilometrovú bežeckú trať pre deti. Vinohrady otvoria svoje brány a účastníkom poskytnú okrem nevšednej trate aj malebné výhľady. Pre cyklistov, ktorí si trúfnu na 37-kilometrovú trať, sú pripravené tri náročné stúpania Makovisko - Domik - Kráľovka,“ priblížila výkonná riaditeľka Košice Región Turizmus Lenka Vargová Jurková. Registrácia pretekárov prebieha on-line, zaregistrovať sa bude možné aj priamo na mieste pred podujatím.    

reklamná správa
 

Lákadlá podujatia 

Miesto štartu bude pod atraktívnou vyhliadkovou vežou v Malej Tŕni, ktorá má tvar vínneho suda. Prominentným športovým hosťom podujatia bude elitný reprezentant SR v paracyklistike Jozef Metelka, ktorý na paralympijských hrách v Riu de Janeiro získal dve zlaté medaily. „Tour de Tokaj má, podobne ako celá Vinohradnícka oblasť Tokaj, veľký potenciál byť jedným z hlavných lákadiel košického regiónu. Tento rok organizátori znova posunuli podujatie na vyššiu kvalitatívnu úroveň a ja verím, že podpora zo strany Košického samosprávneho kraja aj do budúcna prispeje k ďalšiemu napredovaniu tejto skvelej športovej akcie,“ uviedol predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.    

Pre fanúšikov bude čakať ochutnávka vína alebo burčiaku, pre deti trampolína, maľovanie na tvár či tvorivé dielne. Záver po vyhlásení výsledkov bude patriť bubnovej šou Campana Batucada.

reklamná správa

(TASR, JH)

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím