17.05.18

Zastupiteľstvo KVP prvýkrát viedol poslanec

foto: Veronika Janušková

Netradičná situácia vznikla v utorok popoludní na rokovaní Miestneho zastupiteľstva Sídliska KVP, ktoré bolo riadne zvolané. Viedol ho poslanec Martin Boritáš (na snímke). 

„Starosta Alfonz Halenár nebol na úrade, zástupcu nemá. Keďže sme hneď na ustanovujúcom zastupiteľstve v decembri 2014 schválili poverenie poslanca, ktorý bude oprávnený zvolávať a viesť zasadnutia práve v takýchto prípadoch, a tým som sa stal ja, tak sme to uplatnili,“ reagoval Boritáš, ktorý je poslancom od zavedenia samosprávy, no podobnú situáciu ešte v minulosti nezažil.

reklamná správa
 

„Stalo sa tak po prvýkrát. Uznesenia sme ale prijali, všetko prebehlo v poriadku,“ dodal. Poslanci sa zaoberali siedmimi uzneseniami, o ktorých rokovali ešte v apríli, no napokon ich starosta nepodpísal. Išlo aj o potvrdenie uznesenia, aby sa starosta zaoberal kontrolou zvislého dopravného značenia na celom sídlisku a informoval poslancov o výsledkoch písomnou správou z kontroly. 

Hakl
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1998. Pôsobil vo viacerých redakciách, napríklad v Košickom večerníku, Košickom denníku a v celoslovenskom denníku Nový Čas. V redakcii KOŠICE:DNES sa zaoberá komunálnou politikou. 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím