16.04.18

Riešili plat Petruška a zábudlivosť Deča

foto: Veronika Janušková

 AKTUALIZOVANÉ 

Mestské zastupiteľstvo dnes upravilo plat viceprimátora M. Petruška (Smer). 

Od 1. mája bude zarábať 3 757 eur mesačne. 

K základnému zákonnému platu 3 416 eur mu pridali ešte desaťpercentné navýšenie. Za návrh hlasovalo 31 poslancov mestského zastupiteľstva. Proti bol iba jeden, šiesti sa zdržali.

Poslanec Ján Dečo (nezávislý) zase neskoro podal oznámenie verejného funkcionára za minulý rok o funkciách, zamestnaniach a majetkových pomeroch. Zo zákona mal komisii na ochranu verejného záujmu dokument predložiť do 31.marca. Bola to sobota, on tak urobil prvý pracovný deň. 

reklamná správa

„Ospravedlnil som sa za to. Naivne som si myslel, že to bude postačovať,“ povedal Dečo. Ako sankciu môže dostať pokarhanie alebo aj pokutu.

Poslanci sa zaoberali aj umiestnením umeleckých diel na území Mestského parku, koncepciu komplexného riešenia situácie na sídlisku Luník IX či rozhodli o predaji objektu bývalého kina Družba v dobrovoľnej dražbe za vyvolávaciu cenu takmer 799-tisíc eur.

Zastupujúcemu primátorovi Martinovi Petruškovi chcú zvýšiť plat

Viac k téme

10.04.18
Zastupujúcemu primátorovi Martinovi Petruškovi chcú zvýšiť plat

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím