07.11.18

Zaujímavý KOŠICE FASHION WEEK 2018

Foto: Iveta Vaculová

Od 5. do 11. novembra 2018 sa Košice opäť premenia na metropolu módy vďaka už 5. ročníku najúspešnejšieho módneho projektu na Slovensku - Košice Fashion Week (KFW). Akcia sa koná v priestoroch Kasární/Kulturparku.

Tento rok program obohatí niekoľko noviniek. Obľuba a dôležitosť streetwearovej módy rastú rýchlosťou svetla, čo sa odzrkadľuje aj v prehliadkovom programe v podobe sviežeho konceptu Streetwear Platform. V rámci tejto sekcie sa v stredu večer predstavila česká značka Black Jesus Clothing spolupracujúca s interpretmi slovenskej a českej rapovej scény a značka Freier, za ktorou stojí Terézia Feňovčíková. 

reklamná správa

Predstavia sa aj školy

Košice Fashion Week dáva široký priestor na prezentáciu i študentom zo škôl a univerzít s kreatívnym zameraním: SOŠ Gemerská, ŠUV Košice, UJEP z Ústí nad Labem, VŠVU z Bratislavy a ZČU z Plzne. Ani najmladší tvorcovia nie sú opomenutí a ich tvorivosť sa ukáže na prehliadke Fashion KidLab-u vo štvrtok. V tento deň sa môžete tešiť aj na módne prehliadky návrhárov European Fashion Accelerator – Erika Bojnická (SK), Pavol Dendis (SK), Tatiana Ďurkovová (CZ), Aliaksandra Yakubouskaya (CZ), Katarzyna Dworecka (PL), Laura Filip (PL), Sara Schuler (HU), Fruzsina Vas (HU) o 18. hodine, a vrcholom večera bude módna prehliadka Idy Sándor (SK) o 20.30 hod.

Lokálne i luxusné značky

V piatkovom programe sú zastúpené i známe značky luxusnej módy, ako Patrizia Pepe, Pinko Milano, Armani Exchange, Karl Lagerfeld, Diesel či Baldinini, ktoré združuje Admar, alebo výber módnych značiek pod kurátorskou taktovkou Aupark-u.


Foto: Iveta Vaculová 

Navyše dostávajú priestor i lokálne značky vznikajúce na Slovensku, ako Mikä Rauta (piatok 17.00 h), ktorá je dlhoročným výrobcom pánskej konfekcie a ZUPPA prinášajúca koncept trendového detského oblečenia, pričom filozofia značky je založená na princípoch Fair Trade.

KFW prezentuje i kolekcie úžasných slovenských návrhárok Mišeny Juhász (sobota 15.00 h), Jany Polak (v piatok o 18.30 h) či Zuzany Hakovej (sobota 20.00 h), ktoré taktiež vznikajú na Slovensku, podporujú lokálnu ekonomiku a žnú úspechy na medzinárodných trhoch. Každoročnou súčasťou KFW 2018 je i jedinečný POP UP – store nachádzajúci sa v Kasárňach/Kulturparku s vybranými dizajnovými kúskami z jednotlivých kolekcií. 

reklamná správa

(JV)

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím