08.11.19

Zdieľaná doprava má za sebou úspešnú sezónu

ilustračná foto: Veronika Janušková

Spolu 250-tisíc pasažierov počas tejto sezóny využilo 700 bicyklov a e-motoriek v Košiciach, Moldave nad Bodvou, Poprade a v Trebišove. Ich požičiavanie bude mimo sezónu utlmené, v Košiciach bude bikesharing pokračovať. Za poskytovateľa alternatívnej dopravy Antik Telecom o tom informoval Peter Blaas.

Podľa neho cyklisti celkovo prejazdili vzdialenosť 267-tisíc kilometrov, respektíve 34.000 hodín. Najaktívnejší užívateľ si bicykle požičal viac ako 800-krát. Rekord v počte jázd bol 2750 za deň v auguste a priemerná jazda trvala deväť minút. Na 30 elektrických skútroch vykonali cestujúci od októbra viac ako 3000 jázd. „Sme nadšení záujmom obyvateľov o ekologickú a zdravú dopravu. Veríme, že sme svojím dielom prispeli k tomu, aby sa tento rok pri desiatkach tisíc jázd vodiči rozhodli nechať svoje auto doma. Výsledky ukazujú, že aj na Slovensku ľudia rozumejú globálnemu trendu - dopravné prostriedky nevlastniť, keď to nie je nevyhnutné,“ povedal generálny riaditeľ spoločnosti Igor Kolla s tým, že pozitívne vníma aj štart motosharingu.

reklamná správa

NAJČERSTVEJŠIE MÄSO A VÝROBKY V KOŠICIACH

Kvalitu mäsa garantuje náš vlastný bitúnok. Exkluzívne iba v potravinách KLAS. Kde ich nájdem?

Zistite viac

Ten po vyhodnotení všetkých pripomienok, zimnej údržbe a doplnení desiatok nabíjacích bodov a ďalších e-motoriek plánujú spustiť vo väčšom rozsahu na jar 2020. Služby zdieľaných elektrických bicyklov a motoriek, respektíve skútrov, plánujú v budúcej sezóne spustiť aj v ďalších mestách. „Preferovane v oblastiach pokrytia vlastnou optickou sieťou, ale aj v iných mestách z dôvodu vysokého záujmu samospráv,“ dodáva poskytovateľ.

Zároveň pripomína, že v súvislosti so striedaním ročných období prichádza aj k zníženiu počtu výpožičiek, čo prevádzkovatelia zvyčajne využívajú na servis a prípravu vozidiel na ďalšiu sezónu. V týchto dňoch preto stiahnu elektrické motorky a zapožičiavanie ukončia aj spolupracujúce samosprávy v Moldave, Poprade a Trebišove.

„V Košiciach bude naďalej k dispozícii približne 100 bicyklov ako prieskum záujmu cyklistov o službu v menej atraktívnom období roka,“ uvádza spoločnosť. Za veľmi pozitívne označila aj prevádzkové údaje, počet krádeží za celé obdobie neprekročil číslo desať a pod tento údaj sa dostal aj počet zničených bicyklov.

Čítajte aj: 

reklamná správa
 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím