20.12.18

Zdravotní klauni potešia deti v nemocnici

Foto: ČN

Zdravotní klauni navštevujú hospitalizované deti pravidelne po celý rok, sviatky nevynímajúc. Inak to nebude ani tohto roku.

Cez vianočné sviatky a na Silvestra bude v akcii až 24 profesionálnych zdravotných klaunov v 9 nemocniciach po celom Slovensku. Veselé vianočné vizity zaženú smútok za domovom a rozžiaria oči chorým deťom, ktoré musia tráviť najkrajšie dni roka v nemocnici. Tento rok prinesú zdravotní klauni radosť a smiech chorým deťom na Štedrý deň a v 1. a 2. sviatok vianočný do Detskej fakultnej nemocnice, kde bude klauniáda aj na Silvestra.

Veselé vianočné vizity zaženú deťom smútok za domovom.  foto: čn
Veselé vianočné vizity zaženú deťom smútok za domovom. foto: čn

Združenie Červený nos

Poslaním občianskeho združenia Červený nos Clowndoctors je prostredníctvom klaunského umenia prinášať radosť a smiech tým, ktorí to potrebujú. V súčasnosti 61 zdravotných klaunov z Červeného nosa zrealizuje približne 200 klauniád mesačne. Podporujú psychickú pohodu detských pacientov a tým prispievajú k zlepšeniu ich celkového zdravotného stavu.

reklamná správa

PRIAMO Z FARMY ZEMPLÍNSKE JASTRABIE

Paradajky, papriky, feferónky, uhorky či zemiaky. Slovenská zelenina exkluzívne v potravinách KLAS.

Zistite viac

(JV)

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím