tip od čitateľa
01.10.19

Žena s deťmi kempuje na Furči v karavane

foto: Veronika Janušková

Do redakcie nám napísala starostlivá čitateľka, ktorá si všimla, že pred garážami na Kurského ulici kempuje žena. Na osobnom aute je zavesený karavan, v ktorom býva spolu s dvoma deťmi. „Môže takto svojvoľne kempovať a ako dlho? Má tam toaletu či sprchu?“ pýta sa zvedavá čitateľka.

V pondelok na obed sme v prívese zastihli „kemperku“ s jej dvojročnou dcérkou. „Staršia dcéra je v škôlke,“ víta nás mladá žena.

Užíva si výhľad

Podľa jej slov ju do karavanu nepriviedla zlá finančná situácia ani problémy. Byt na Adlerovej ulici, v ktorom má aj trvalé bydlisko, dala od začiatka septembra do prenájmu. „Sťahujem sa za manželom do Belgicka. Nájomníci sa potrebovali nasťahovať od 8. septembra, tak som im uvoľnila byt,“ uviedla 31-ročná matka dvoch dcér.

Mala možnosť ísť bývať k rodine, ale rozhodla sa inak. „Chcela som si ešte užiť posledné výhľady na Košice a vycestovať neskôr,“ opisuje duchom slobodná mladá žena.

Pravidelné návštevy

Z našej návštevy nebola prekvapená, hovorí že ich prijíma pravidelne. „Pred vami tu bol iný novinár. Navštívili ma aj mestskí policajti, ktorí ma upozornili, že nie je tu vhodné takto kempovať. Prišli aj úradníci z mestskej časti, či sú deti v poriadku. Boli ma pozrieť aj deti zo základnej školy, či susedka, ktorá sa zaujímala o kempovanie a život v karavane,“ hovorí uvoľnene.

Ukazuje nám interiér karavanu, v ktorom nechýba toaleta, sprcha, ohrievač či hračky pre deti. Podľa jej názoru je takéto kempovanie s deťmi v poriadku a vo vyspelých krajinách úplne bežné.

reklamná správa

AUTOVALAS - DOBRÁ VOĽBA!

AUTOVALAS - Tvoja KIA v Košiciach ponúka modely SUV plné luxusu a priestoru.

Zistite viac
 

Čaká ju krst a svadba

Za manželom sa chystá odcestovať tento piatok. Predtým sa ešte zastaví v obľúbenej Prahe. „V novembri nastúpi Paula do belgickej škôlky. Neviem ešte ako do budúcna budem riešiť jej vzdelávanie, musím jej pozháňať nejaké knihy zo slovenčiny,“ zamýšľa sa nad budúcnosťou matka, ktorá zjavne neobsedí na jednom mieste. 

V marci má naplánovaný svoj vlastný krst, aby v auguste mohla mať cirkevný sobáš v Košiciach s manželom. V budúcnosti by chcela žiť natrvalo v Chorvátsku. „Už som aj pozerala letecké spojenie, manžel by to mal len niečo okolo dvoch hodín z Bruselu do Chorvátska,“ smeje sa.

reklamná správa

OC Galéria oslavuje narodeniny, vy vyhrávate!

Vyhrajte úplne novú Škodu Scala

Zistite viac

Pomáha iným ženám

Mladá žena sa prezentuje ako umelkyňa na voľnej nohe a píše blogy. Na stránke jej blogu sme sa dočítali, že pomáha žienkam, ktoré chcú otehotnieť a nedarí sa im to. Dlhé roky im pomáham s tým, čo je pre každú ženu prirodzené. Stať sa maminkou. „Na ceste je aj moja tretia kniha,“ upozorňuje nás blogujúca matka. Jedna z kníh sa venuje ceste k šťastnému tehotenstvu a druhá prekonávaniu bolesti.

Andrejčák: Nie je to vhodné

Starosta metskej časti Dargovských hrdinov Jozef Andrejčák eviduje kempujúcu obyvateľku s dvoma deťmi. „Bola ju navštíviť pracovníčka zo sociálneho oddelenia a pravidelne tam chodí aj hliadka mestskej polície,“ hovorí starosta. Potvrdil aj jej trvalý pobyt na Adlerovej ulici.

Podnet dá na úrad práce, aby prišli skontrolovať deti. „Toto ale nie je sociálny prípad. Pracovníci mestského úradu ju upozornili, že bývať v karavane s dvoma deťmi na verejnom priestranstve nie je vhodné. Najbližšie ju pôjdeme skontrolovať v stredu,“ uviedol starosta. V piatok pôjdu overiť, či sa duchom slobodná matka naozaj vyberie na cestu za manželom do Belgicka. „Blíži sa zima a obyvatelia aj poslanci sa pýtajú, že čo bude s tými deťmi, pretože to nie je v poriadku,“ obáva sa starosta, ktorý jej v prípade problémov odporúča krízové zariadenie na Adlerovej ulici. 

„Našim úradníčkam na mieste povedala, že takto v karavanoch žijú bežne rodiny s deťmi vo vyspelých západných krajinách,“ zasmial sa starosta. 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím