13.09.17

Ženu dobil na smrť

foto: Veronika Janušková

Prípadom násilnej smrti 41-ročnej Košičanky sa včera zaoberal Okresný súd Košice II. Obžalovaný zo zabitia je jej o rok mladší druh Peter F.

Znalkyňa z odboru psychiatria uviedla, že muž má poruchu osobnosti a v čase činu mal zníženú schopnosť rozpoznať svoje konanie. „Je závislý od alkoholu,“ uviedla. Podľa znalca, ktorý vykonal pitvu, Agnesa mohla žiť, keby ju včas ošetrili v nemocnici. Agnesa však záchranárov odmietla. Na druhý deň ju našli mŕtvu.

K násilnej smrti 41-ročnej Košičanky došlo vlani v septembri pred sociálnym centrom Oáza v Bernátovciach. Spolu s druhom Petrom mali popíjať, a preto mali obmedzený vstup do zariadenia. Jej smrť objasnili v novembri 2016. Podľa polície ju mal dobiť jej druh. Udierať ju mal nielen rukami, ale aj sklenenou fľašou do oblasti hlavy a po tele. Násilníkovi hrozí trest až 12 rokov. Ďalšie pojednávanie sudca stanovil na začiatok novembra.

Obžalovaný Peter (na snímke) udieral svoju obeť do hlavy aj fľašou. foto: Veronika Janušková
Obžalovaný Peter (na snímke) udieral svoju obeť do hlavy aj fľašou. foto: Veronika Janušková

Čítajte viac: policia sudnictvo

Hakl
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1998. Pôsobil vo viacerých redakciách, napríklad v Košickom večerníku, Košickom denníku a v celoslovenskom denníku Nový Čas. V redakcii KOŠICE:DNES sa zaoberá komunálnou politikou. 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím