04.12.18

Znepokojujúca séria pokračuje

foto: pz

Otrasná séria nehôd s účasťou chodcov v Košiciach nie a nie prestať. V pondelok skončil ďalší z najohrozenejších účastníkov cestnej premávky pod kolesami auta.

Nehoda sa stala krátko pred ôsmou večer na Americkej triede na kopci pod nákupným centrom Metro.

„Podľa doterajších zistení vodičovi za volantom osobného auta značky Škoda Superb na spomínanom mieste do jazdnej dráhy náhle vstúpil mimo priechodu pre chodcov 71-ročný chodec. Vodič ho napriek snahe zrážke zabrániť autom zachytil,“ opisuje haváriu košická policajná hovorkyňa Lenka Ivanová. 

reklamná správa

Zostal ležať na ceste

Náraz vozidla odhodil starčeka na vozovku, kde v bolestiach zostal ležať. Okamžite k nemu zavolali záchranku. „Po prvotnom ošetrení posádka rýchlej lekárskej pomoci pacienta v stabilizovanom stave a pri vedomí odviezla na Kliniku úrazovej chirurgie Univerzitnej nemocnice L. Pasteura,“ povedala nám hovorkyňa košických záchranárov Ľubica Bajerovská. 

Vyšetrenia v nemocnici ukázali, že muž utrpel ťažké zranenia. Výsledky dychovej skúšky na alkohol uňho aj u vodiča boli negatívne. „Presná príčina dopravnej nehody, bližšie okolnosti i miera zavinenia sú predmetom ďalšieho vyšetrovania,“ dodala L. Ivanová.

reklamná správa

Zakliate obdobie

Bilancia posledného obdobia na košických komunikáciách v súvislosti s najbezbrannejšími účastníkmi cestnej premávky je naozaj neradostná. Hrozivá séria zrazených chodcov sa začala v piatok 23. novembra, keď na Opatovskej ceste zrazilo auto dve deti. Počas nasledujúcich 10 dní, teda do pondelka, zrazili autá spolu deväť chodcov.  

Najviac znepokojuje to, že zo spomínaných deviatich ľudí bolo až sedem zrazených na priechodoch pre chodcov. Žiadna zrážka sa nezaobišla bez ťažších či ľahších zranení. Pri jednej z nich, konkrétne v pondelok 26. novembra na Triede KVP, vyhasol život 71-ročnej dôchodkyne.

Nezabúdajte na reflexné prvky!
Reakciou polície na situáciu je prítomnosť maximálneho počtu policajtov, ktorí najmä pri priechodoch pre chodcov upozorňujú na dôležitosť reflexných prvkov na oblečení. Takmer všetky spomínané nehody sa totiž stali za tmy pri zníženej viditeľnosti.

 

reklamná správa

Čítajte viac: dopravna nehoda

Ferko
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím