15.07.19

Zomrel najstarší z legendárneho hokejového útoku

Foto: Veronika Janušková
DNES
Zdieľať článok:

V piatok večer vo veku 69 rokov zomrel po dlhej a ťažkej chorobe bývalý hokejista VSŽ Košice Imrich Lukáč. 

Súrodenecké trio Lukáčovcov bolo dobre známe fanúšikom ľadového hokeja. Imrich, ktorý debutoval v drese VSŽ v sezóne 1970/71, bol hokejovým i ľudským vzorom pre oboch mladších bratov - Vincenta a Jozefa. 

reklamná správa

Stiahnite si prvú kartu výhod v mobile na Slovensku

S aplikáciou NAŠAKARTA v Beauty expert zlava na služby 10%

Zistite viac

Po prvý raz sa všetci traja predstavili spolu v oranžovo-čiernom drese o tri roky neskôr. V Košiciach i na ostatných štadiónoch sa na nich chodili pozerať tisícky ľudí. Divákov tešili kvalitnými výkonmi, peknými kombináciami a nádhernými gólmi. Najstarší z bratov odohral v československej lige osem sezón, v 149 zápasoch strelil 49 gólov. 

Lukáčovci v československej lige vytvorili historicky prvú bratskú útočnú formáciu. Foto: hckosiece.sk
Lukáčovci v československej lige vytvorili historicky prvú bratskú útočnú formáciu. Foto: hckosiece.sk

Vincent: Veľa nás naučil 

„Bol to môj najstarší súrodenec, prvé dieťa mojich rodičov. Boli sme spolu dennodenne, málokde vo svete nájdete takých súrodencov, ako sme boli my. Ja, Imro a náš brat Jozef. Chodili sme spolu na tréningy, zápasy, oslavy. Imro nás naučil hrať futbal, plávať, jazdiť na bicykli, korčuľovať, naučil nás disciplíne, v štúdiu aj ceste životom. Mám naňho krásne spomienky, bohužiaľ, opustil nás po ťažkej chorobe. Sme teraz veľmi smutní. Jeho smrť je rana pod pás,“ povedal Vincent Lukáč, ktorý to ako dvojnásobný majster sveta dotiahol z členov bratskej útočnej formácie najďalej.    

Športovú rodinu Lukáčovcov dopĺňa sestra Marta, bývalá basketbalistka Lokomotívy Košice i reprezentácie. Celej rodine a príbuzným Imricha Lukáča vyjadrujeme úprimnú sústrasť.

(DB, SZ) 

reklamná správa

Zbavte sa plastových kariet vo vašich penaženkách

Stiahnite si prvú kartu výhod v mobile na Slovensku

Zistite viac

Čítajte viac: hokej umrtia

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím