PR 23.08.17

Bronz pre mládež Modrých Drakov

foto: Iveta Vaculová

ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto zorganizoval od piatka do nedele na kúpalisku Červená hviezda už 16. ročník Memoriálu Rudolfa Štoffana, medzinárodného turnaja vodných pólistov v kategórii starších žiakov. 

Na každého zo šiestich účastníkov čakalo po päť kvalitných zápasov, hralo sa systémom každý s každým. O poradí na medailových priečkach napokon rozhodlo pri rovnakom počte bodov až skóre zo vzájomných zápasov prvých troch tímov. Starší žiaci usporiadateľského klubu Modrých Drakov skončili na celkovom treťom mieste. Druhá priečka pripadla ukrajinskému Ľvovu a celkovým víťazom sa stali vodnopólové nádeje ŠK Hornets Košice.

reklamná správa

NEPLAŤ ZA DONÁŠKU!

Špičková vietnamská kuchyňa priamo k Vašim dverám.

Zistite viac

O medailách rozhodlo skóre

„Nášmu tímu vyšiel úvodný deň, keď sme zdolali Prešov 11:4 a v kvalitnom zápase, hoci chudobnom na góly, sme porazili aj ukrajinský Ľvov 3:2. Rozhodujúci gól tohto duelu sme strelili minútu pred koncom. Jedinú prehru sme utrpeli v košickom derby s Hornets, keď sme súperovi podľahli 3:8. V ďalších dvoch súbojoch sme si poradili so zahraničnými účastníkmi, maďarským Csongrádom 13:5 a srbským Bečejom 8:5. S celkovým účinkovaním nášho tímu sme teda spokojní, hoci stačilo mať trochu lepšie skóre a mohli sme byť ešte vyššie,“ zrekapituloval priebeh turnaja Pavol Komjáthy, prezident ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto.

Starší žiaci ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto skončili na 16. ročníku Memoriálu Rudolfa Štoffana na celkovom treťom mieste. foto: Iveta Vaculová
Starší žiaci ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto skončili na 16. ročníku Memoriálu Rudolfa Štoffana na celkovom treťom mieste. foto: Iveta Vaculová

Odkaz mladej generácii

Upriamil pozornosť na fakt, že popri športovej stránke je dôležitou súčasťou podujatia aj pripomenutie nastupujúcej generácii mladých hráčov, čo všetko vo svojej kariére dosiahol legendárny košický rodák Rudolf Štoffan, ktorý zomrel 3. marca 2001 po dlhej a ťažkej chorobe. Po úspešnej hráčskej kariére (tri ligové tituly s ČH Košice a šesťdesiat reprezentačných štartov) sa vypracoval medzi špičkových trénerov. Viedol elitné slovenské kluby, na všetkých vrcholných podujatiach aj federálnu i slovenskú reprezentáciu. „Bol veľkou osobnosťou celého československého vodného póla. Sme radi, že najbližšia rodina Rudolfa Štoffana na čele s jeho manželkou, pani Agátou, každoročne meria s radosťou cestu do nášho mesta na tento turnaj z Bratislavy, kde žijú,“ zdôraznil Pavol Komjáthy.

Poďakovanie pani Agáty

Agáta Štoffanová považuje za veľkú česť, že v Košiciach usporiadavajú na počesť jej nebohého manžela mládežnícky turnaj. „Verím, že toto podujatie je motiváciou pre deti, aby naďalej trénovali, išli za športovými úspechmi a zároveň tak mohli vidieť kus sveta. Celý náš život bol o vodnom póle, môj manžel všetko venoval tomuto športu. Aj mne prirástlo vodné pólo k srdcu. Rudo bol prísny, vyžadoval disciplínu na tréningoch i zápasoch, zároveň bol však veľmi priamy a otvorený človek, ktorý nerobil žiadne intrigy. Chcem sa poďakovať vedeniu klubu ŠKP Modrí Draci, že aj naďalej pokračuje v tradícii tohto turnaja. So všetkým sme boli veľmi spokojní, aj naďalej sa budeme veľmi radi vracať do Košíc.”

Agáta Štoffanová a Pavol Komjáthy dekorovali aj najlepšieho hráča turnaja, ktorým sa stal Oleksandr Mul z ukrajinského Ľvova.
Agáta Štoffanová a Pavol Komjáthy dekorovali aj najlepšieho hráča turnaja, ktorým sa stal Oleksandr Mul z ukrajinského Ľvova. foto: Iveta Vaculová
Výsledky Modrých Drakov 

Prešov 11:4 (2:0, 4:1, 3:2, 2:1), góly: Kolesár 4, Németh, Rusinko a Kavečanky po 2, Majoroš 1.
Ľvov 3:2 (2:1, 0:1, 0:0, 1:0), góly: Németh 2, Kolesár 1.
Hornets 3:8 (0:1, 0:1, 1:4, 2:2), góly: Kolesár 2, Rusinko 1. 
Csongrád 13:5 (4:2, 6:1, 2:1, 1:1), góly: Majoroš 5, Németh 4, Kolesár 2, Rusinko a Pavelek po 1.  
Bečej 8:5 (3:0, 2:2, 1:2, 2:1), góly: Németh 3, Graban, Rusinko, Kolesár, Majoroš a Gáfel po 1.

 

(BL)

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím