08.07.19

Červená hviezda patrila seniorským plavcom

foto: jh

Na treťom ročníku medzinárodných letných plaveckých pretekov seniorov sa v Košiciach predstavilo 150 plavcov z deviatich krajín Európy a Afriky.  

Počas dvoch dní sa na kúpalisku Červená hviezda súťažilo v 40 disciplínach v seniorských kategóriách, ktoré v plávaní začínajú od veku 25 rokov. Najstarším účastníkom Masters Arena Slovakia Swimming Cup 2019 bol 87-ročný ročný Ukrajinec Serhii Simankov. Člen klubu Euro-Lviv MSC dosiahol na 100 m motýlik čas 2:09:76 min. 

Podľa tabuliek Masters získal 9 396 bodov, to znamená najkvalitnejší výkon zo všetkých účastníkov podujatia. Rovnakej pocty sa dostalo v súťaži žien Maďarke Viktórii Felföldi na 200 metrov motýlik.

reklamná správa

Všade dobre, v KLASE najvýhodnejšie!

Každý týždeň prinášame super ceny na obľúbené výrobky. ŠETRITE S KLASom!

Zistite viac

Víťazi z ŠKP Košice

Spomedzi 57 klubov sa v bojoch o medaily nestratili ani plavci ŠKP Košice. Vo svojich kategóriách stáli na najvyššom stupni, a často i vo viacerých disciplínach, Lukáš Tkáč, Pavol Čulen, Martin Drahovský, Erika Mrázová, Martina Orihelová, Karin Kalinková, Martina Žeňuchová i Zuzana Jusková. Tá bola i ambasádorkou celého podujatia.

„I keď mám aj organizačné povinnosti, nedalo mi neskočiť do domáceho bazéna v kategórii jednotlivcov i v štafete,“ povedala. 

Jusková pred dvoma rokmi preplávala kanál La Manche v slovenskom rekorde 11 hodín 16 minút. Na budúci rok by si rada vyskúšala Gibraltálsky prieliv.

„Trať medzi Európou a Afrikou bude o dosť kratšia ako medzi Francúzskom a Anglickom. Navyše budem vidieť na druhý breh, tak by to pre mňa mohlo byť o čosi ľahšie,“povedala denníku KOŠICE:DNES košická rodáčka pred slávnostným dekorovaním najlepších plavcov.

Absolútneho víťaza v kategórii mužov dekoruje Zuzana Jusková.
Absolútneho víťaza v kategórii mužov dekoruje Zuzana Jusková. foto: jh

Svetový šampionát v Gwangiu

Dvesto metrov znak vo svojej kategórii vyhrala Mária Hausnerová, ktorú o mesiac čakajú veteránske Majstrovstvá sveta v Južnej Kórei.

„Tieto preteky boli moje prvé v tomto roku. Trénujem dvakrát do týždňa, ale v nasledujúcich dňoch budem musieť v bazéne zabrať, ak sa chcem aj v Gwangiu dostať na stupne víťazov,“ povedala nám 70-ročná plavkyňa z Prievidze.

„Samozrejme, že na každých pretekoch ide aj o výsledky, ale mňa láka predovšetkým atmosféra, i preto sa chcem veľmi poďakovať organizátorom za toto nádherné podujatie,“ dodala. 

reklamná správa

Nikam nemusíte chodiť

Objednajte sa do servisu komfortne a rýchlo z pohodlia svojho domova.

Zistite viac

Vydarená premiéra 

Po dvoch rokoch sa plavecké preteky presunuli zo Šamorína do Košíc. Riaditeľ pretekov Branislav Hakel si pochvaľoval prostredie kúpaliska Červená hviezda.

„Je to vynovený areál s novým bazénom, i preto sme sa rozhodli pre Košice. Pokiaľ ide o výkony pretekárov, som nadšený, ako bývalý plavec a teraz už tiež senior viem oceniť úsilie všetkých plavcov.“

reklamná správa

Čítajte viac: plavanie

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím