14.12.17

Motivujú sa podpichovaním

foto: Iveta Vaculová

Vodných pólistov ŠK Hornets Košice rovnako ako ich mestského rivala čakajú cez víkend v domácom bazéne dva zápasy. Už zajtra privítajú mužstvo Topoľčian a v sobotu, v šlágri vodnopólovej extraligy, Nováky.

V ňom budú chcieť zverenci trénera Karola Bača ml. oplatiť svojmu súperovi prehru z piateho kola. V Novákoch vtedy sršni podľahli favoritovi tesne 11:12. „V takýchto náročných dueloch rozhoduje predovšetkým kvalitná defenzíva. Ak dostaneme iba päť či šesť gólov, dokážeme potom zvíťaziť. Naša hra je založená na kolektívnom výkone a každý vie, aké sú jeho úlohy. Ak to dodržíme, verím, že v sobotu budeme úspešní.“ povedal brankár Tomáš Hoferica. 

reklamná správa

Cieľom je titul 

Sršni sú aktuálne na čele ligového pelotónu, avšak Nováky majú o jeden odohraný zápas menej. V sezóne už dokázali dvakrát zdolať majstra z Bratislavy a disponujú najlepším útokom v lige. Sieť za súperovým brankárom rozvlnili dohromady už 150-krát. Zdá sa, že po štyroch sezónach by tak opäť mohli pomýšľať na majstrovskú trofej. „Veľmi radi by sme priniesli titul opäť do Košíc. Všetko je nastavené tak, aby sme to dokázali. Nesmieme však poľaviť a naďalej poctivo trénovať,“ myslí si gólman sršňov. 

Brankár Tomáš Hoferica (červená čiapočka) verí, že doma v sobotu zdolajú Nováky. foto: Iveta Vaculová
Brankár Tomáš Hoferica (červená čiapočka) verí, že doma v sobotu zdolajú Nováky. foto: Iveta Vaculová

Motivujú sa podpichovaním 

Vyrovnanosť a kvalitu vo vodnopólovej extralige prinášajú zápasy medzi prvými troma tímami. Vo zvyšných dueloch ide väčšinou o jasnú záležitosť favoritov. Zažívajú to aj sršni, ktorých najvýraznejší triumf tejto sezóny prišiel nedávno v Piešťanoch, kde Košičania zvíťazili 34:2.

„Každému hráčovi sa motivuje ťažšie, keď vie, že ten zápas vyhrá vyšším rozdielom. My sa však medzi sebou motivujeme podpichovaním alebo vtipnými stávkami,“ dodal s úsmevom Hoferica.

Matúš Kozáček

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím