07.12.17

Pocta Alexandrovi Nagyovi

foto: Veronika Janušková

Slovenskej vodnopólovej legende Alexandrovi Nagyovi sa dostalo významnej pocty. Niekdajší skvelý center sa pred časom zúčastnil na oslavách 80. výročia založenia slávneho chorvátskeho klubu VK POŠK Split. 

Účastník olympijských hier v austrálskom Sydney 2000 má za sebou bohatú klubovú kariéru. Pôsobil nielen na Slovensku, ale aj v Španielsku, Maďarsku či Chorvátsku.

reklamná správa

ŠKODA Fabia už od 97 Eur mesačne

Od Moris Slovakia s výhodným financovaním a poradenstvom na mieru

Zistite viac

Práve s chorvátskym tímom VK POŠK Split sa rodákovi z Košíc podarilo dosiahnuť najvýznamnejší klubový úspech svojej kariéry. V roku 1999 prispel k triumfu v Európskom pohári majstrov. Spliťania zdolali vo finále srbské mužstvo VK Bečej 8:7. Všetko však mohlo byť v priebehu sekundy inak. „Vyhrávali sme 8:7 a maďarský reprezentant Tóth zo súperovho tímu dal z otočky tyčku. Bolo to tesne pred koncom, ak by z toho bol gól, možno by som teraz nemal na čo spomínať,“ pousmial sa Nagy. 

Alexander Nagy (uprostred) dnes odovzdáva svoje skúsenosti ako asistent trénera Karola Bača mladšieho v tíme ŠK Hornets Košice. foto. Veronika Janušková
Alexander Nagy (uprostred) dnes odovzdáva svoje skúsenosti ako asistent trénera Karola Bača mladšieho v tíme ŠK Hornets Košice. foto. Veronika Janušková

A ako vyzerali oslavy? „Premietli tam video, ktoré sumarizovalo najvýznamnejšie udalosti klubu od jeho založenia až po súčasnosť. Jedna časť bola venovaná nášmu triumfu z Neapola. Bolo veľmi emotívne sledovať to opäť,“ objasnil Nagy.

Matúš Kozáček

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím