10.01.18

Sršni opäť v akcii

foto: archív ŠK Hornets Košice

Prvý extraligový zápas v novom kalendárnom roku čaká vodných pólistov ŠK Hornets Košice. Už v sobotu privítajú v predposlednom dueli základnej časti vodnopólovej extraligy tím ESA Žilina.

Sršni si čakanie na ďalšie extraligové kolo spestrili 55. ročníkom Dunajského pohára, ktorý sa konal v bazéne Mestskej krytej plavárne od 29. do 30.decembra. V konkurencii maďarského klubu MVLC Miškolc  a slovenského KVP Nováky obsadili zverenci trénera Bača mladšieho poslednú tretiu priečku.

„Turnaj sa konal medzi sviatkami a nám chýbali šiesti hráči základnej zostavy, takže som si zaspomínal na svoje hráčske časy a naskočil do bazéna. Po ukončení kariéry nebolo veľa príležitostí zahrať si ani rekreačne vodné pólo, keďže som stále zaneprázdnený. Dôležitejšie však je, že naši mladí hráči si pri neúčasti lídrov vyskúšali podstatnejšiu úlohu v tíme. Boli to náročné zápasy a myslím, že ich to posunie v kariére,“ zhodnotil Bačo mladší (na snímke).

reklamná správa

Legionári prišli neskôr 

V kompletnom zložení sa Košičania zišli až tento pondelok. Trio legionárov Petr Markoch, Oleg Kucherenko a Volodymyr Voitenko totiž oslavovalo pravoslávne Vianoce. „Títo hráči sú mimo svojho domova už od augusta, takže dať im dlhšie voľno na sviatky je to najmenej, čo môžeme pre nich urobiť. K povinnostiam majú maximálne profesionálny prístup. Neobávam sa teda, že nastanú nejaké resty.“

V sobotu o 18-tej hodine tak sršni nastúpia k druhému vzájomnému zápasu s tímom spod Dubňa v tejto sezóne. V prvom kole zvíťazili Košičania jasne 15:4. V tom predposlednom, pred nadstavbovou časťou, sa očakáva podobný rezultát. „Kvalita je na našej strane, no nemôžeme súpera podceniť." 

Matúš Kozáček

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím