17.10.17

Slovenský pohár pre sršňov

foto: ŠK Hornets Košice

Vodnopólisti ŠK Hornets Košice majú za sebou dve predsezónne previerky. Tím vedený trénerom a športovým riaditeľom Karolom Bačom mladším síce skončil tesne pred bránami postupu do ďalšieho kola LEN európskeho pohára, no všetko si vynahradil triumfom v Slovenskom pohári. Čerešničkou na torte bol finálový skalp obhajcu trofeje z Novák. 

Hornets si pred sezónou stanovil tri ciele. Vyhrať jeden zápas v prvom kole pohára LEN, finálovú účasť v Slovenskom pohári a finále najvyššej súťaže Pharma Group Extraligy. Tieto ciele sa im zatiaľ darí plniť na výbornú. S turnajom LEN sa síce rozlúčili s bilanciou jedna výhra a štyri prehry, avšak zvádzať vyrovnané boje v bazéne so súpermi ako Primorač Kotor či španielskym CN Mataro chce poriadnu dávku vodnopólového umenia. 

„Išli sme do tohto turnaja s cieľom vyhrať aspoň jeden zápas a odohrať vyrovnané partie, čo sa nám podarilo. Spätne nás môže mrzieť, že sme nepostúpili, lebo sme k  tomu boli dosť blízko, ale vzhľadom na to, že v našom tíme máme študentov či pracujúcich ľudí, si myslím, že sme obstáli dobre. Meradlom pre nás je určite aj fakt, že po turnaji sa nám ozvali súperi, s ktorými sme hrali, a chcú s nami spolupracovať či už v tréningových procesoch alebo formou výcvikových táborov,“ povedal K. Bačo. 

Triumf v Novákoch motiváciou  

Chuť si „sršni“ napravili v Novákoch, kde získali prvú trofej sezóny, Slovenský pohár. Podľa trénera slovenský pohár ukázal, že „obhajca titulu z Bratislavy možno nebude taký silný v sezóne, keďže prišiel na turnaj s omladeným kádrom. Takisto sme sa presvedčili, že dokážeme zdolať Nováky v ich bazéne. Bol to významný míľnik, pretože sme ním zavŕšili dvojmesačný prípravný cyklus. Pevne verím, že nás tento triumf povzbudí, aby sme pokračovali v tvrdej práci.“ 

reklamná správa

NEPLAŤ ZA DONÁŠKU!

Špičková vietnamská kuchyňa priamo k Vašim dverám.

Zistite viac

Filozofiou je dať priestor mladým 

Káder bronzového tímu z uplynulej sezóny je namiešaný veľmi rôznorodo. V bazéne ťahajú za spoločný koniec študenti, ľudia s civilným zamestnaním, nechýbajú ani tri zahraničné akvizície. „Zahraničných hráčov sme si vybrali na konkrétne posty, ktoré sme nevedeli vykryť hráčmi z našej liahne. Vladimír Voitenko je u nás už dlhší čas a hrá na pozícii centra, ktorá je kľúčová vo vodnom póle. Peter Markoch prišiel minulý rok. Oleg Kucherenko je ruský juniorský reprezentant. Netreba si predstavovať, že hráči u nás zarábajú nehorázne peniaze. Práve naopak, my chceme dať možnosť mladým hráčom, aby sa v našom tíme ukázali v ťažkých európskych pohárových zápasoch a potom mohli ísť do lepších líg.“  

Aj napriek ťažším podmienkam je klub finančne stabilný. „Klub si plní všetky záväzky, ktoré si má plniť. Samozrejme sa nás dotkne téma zvyšovania cien bazénov pre športové kluby, ale nie sme momentálne v situácii, že by nás malo niečo ohroziť,“ konštatuje K. Bačo. 

Obrovská radosť tímu ŠK Hornets po finálovom víťazstve 6:5 nad mužstvom z Novák. foto: SK Hornets Košice
Obrovská radosť tímu ŠK Hornets po finálovom víťazstve 6:5 nad mužstvom z Novák. foto: ŠK Hornets Košice

Počas rekonštrukcie našli domov na ČH-čku 

V lete došlo k rekonštrukcii Mestskej krytej plavárne v Košiciach. Táto udalosť výrazne zasiahla do tréningového procesu tímu Hornets, ktorý sa presúval hlavne na kúpalisko Červená hviezda. Určité množstvo tréningov absolvovali aj v neďalekom Gőnci či v Šaci. 

„Určite to nebola optimálna príprava hlavne smerom k európskemu turnaju, keďže napríklad ešte dva týždne pred prvým duelom v pohári LEN sme nemali k dispozícii na tréningu žiadnu bránku, čo je pre nás, vodnopólistov, dosť výrazné obmedzenie. Snažili sme sa však v tých podmienkach nastaviť čo najefektívnejší model prípravy,“ doplnil tréner sršňov.

Matúš Kozáček

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím