23.05.17

City Park Center Košice

Vizualizácia: kosice-estranky
DNES
Zdieľať:

S rekonštrukciou bývalého Korčuliarskeho a tenisového pavilónu v Mestskom parku sa začalo v roku 2012. Zámer firmy City Park Center, ktorá za projektom stojí je z bývalého pavilónu vytvoriť reprezentačný objekt spoločenského charakteru s možnosťou usporadúvania bálov, tanečných nedeľných popoludní či, pre našinca typických, čajov o piatej.

Technické riešenie povrchu zrekonštruovaných kurtov umožní zimnú prevádzku exteriérovej ľadovej plochy, ktorá mimo iné poslúži aj na usporiadanie plesov na ľade alebo korčuliarskych popoludní s hudbou.

Strechy väčšiny objektov sú koncipované ako zelené strechy. Navrhované stavebné, architektonické a výtvarné riešenie stavby zázemia tenisového areálu City Park Center je podriadené celkovej filozofii riešenia areálu parku s architektúrou objektov ukrytých v zeleni.

Návrh spoločnosti City Park Center obsahuje aj hotel so 40 izbami vyššieho štandardu, s bazénom, vitálnym svetom, fitnes centrom, squashovými ihriskami, tenisovým zázemím a 90 parkovacími miestami.

Podľa územného plánu tu môžu vyrásť iba športovo-rekreačné stavby. Umiestnenie doplnkových funkcií sa pripúšťa do 19 % z celkovej plochy lokality. To podľa Krajského stavebného úradu (KSÚ) spĺňa a je v súlade s územným plánom. KSÚ tým potvrdil uznesenie košického mestského stavebného úradu, ktorý povolil na mieste súčasných športovísk pri mestskom parku výstavbu nového hotela.

(SV)
Vizualizácia: kosice-estranky
Foto: Veronika Janušková

Korčuliarsky pavilón: Miesto zimných radovánok

Viac k téme

02.12.16
Korčuliarsky pavilón: Miesto zimných radovánok

Čítajte viac: mestsky park

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím