08.02.17

Do Košíc príde ďalšia IT firma

Ilustračné foto: shutterstock

Ani varovania odborníkov na nedostatok IT špecialistov v Košiciach neodrádzajú nové firmy na príchod do Košíc, ktoré sú často označené aj ako slovenské „Sillicon Valley“. Najnovším prírastkom má byť anglická spoločnosť Clearvision.

V priebehu niekoľkých mesiacov plánuje na Štúrovej 44 prijať približne 20 špecialistov. Pozitívom je, že na rozdiel od IT gigantov ako AT&T alebo T-Systems, ktorí prišli do Košíc s pracovnými pozíciami nižšej kategórie, Clearvision sľubuje, že v Košiciach zamestná odborníkov.

„Budeme ponúkať služby, ktoré sa už ponúkajú v Anglicku alebo USA. Nebude to len nejaký support alebo callcentrum, ale klasická pobočka,“ povedal zástupca firmy Martin Danis. Plán je pokrývať stredoeurópsky trh, potenciál cítia hlavne v Poľsku a Českej republike vo veľkých firmách, bankách, ale aj štátnej správe.

V Košiciach budú ponúkať služby agilného projektového manažmentu. „Väčšina firiem funguje klasickým projektovým manažmentom, čo znamená, že najprv sa naplánujú úlohy, potom sa odhaduje, koľko bude stáť implementácia, po schválení sa ide do implementácie a potom sa testuje. Agilný prístup je taký, že sa kladie dôraz na to, aby sa čo najskôr vyvinul produkt a aj keď nebude finálny, treba ho dostať medzi ľudí,“ vysvetlil Danis.

Rýchlejšie a lacnejšie

Inovatívnosťou tohoto procesu je rýchlosť, čoho výsledkom je aj nižšia cena. Ako príklad uviedol vianočné akcie mobilných operátorov. Kým štandardne sa začínajú riešiť asi rok dopredu, s agilným prístupom sa dá podľa neho vyskúšať celý takýto koncept v priebehu dvoch mesiacov. „Nájde sa skupina ľudí a vyskúša sa na nich produkt. A tak, aj keď nemáte hotový produkt, viete vyskúšať, či môže byť táto ponuka na Vianoce zaujímavá,“ vysvetlil.

Spolocnost vroku 2005 zacínala vtakýchto priestoroch vo svojej materskej krajine, dnes expanduje po celom svete./Foto: clearvision
Spoločnosť v roku 2005 začínala v takýchto priestoroch vo svojej materskej krajine, dnes expanduje po celom svete. / Foto: clearvision

 

Ilustračné foto: shutterstock

Čítajte viac: it

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím