04.05.17

Dvaja mladí Košičania chcú zmeniť Mlynskú baštu na nepoznanie!

foto: repro Vimeo

More v Košiciach? Skôr MORE v Košiciach. Dvaja mladí chalani Martin Kossuth a Matúš Človieček vytvorili unikátny modul, z ktorého si môže každý postaviť, čo sa mu zažiada. Dokonca aj most, lavičku či pontón.

Modul MORE je vlastne skladačkou, ktorá jemne pripomína LEGO. Princípom celého modulu je, že človek si z neho dokáže vytvoriť prakticky čokoľvek - vrátane mostu cez Mlynský náhon. Autori projektu takýmto spôsobom chcú oživiť a kultivovať priestor v blízkosti priestoru, ktorý síce má potenciál, no je značne zanedbaný. 

"Vytvorili sme dizajnový modul MORE, ktorý má slúžiť ako exteriérový mestský mobiliár. Práve jeho špecifickým modulárnym dizajnom a materiálovým riešením chceme dosiahnuť viacero kvalít s otvorenými možnosťami premiestňovania a zmeny jeho funkcie v čase. Modulárnosť otvára možnosti pospájať MORE do rôznych funkčných foriem, ktoré by poslúžili ako funkčné a atraktívne identifikačné prvky priestorov nábrežia, či priamo vodnej plochy," píšu autori na stránke startlab.sk, kde sa pomocou crowdfundingu snažia vyzbierať financie na realizáciu projektu.

 

Ten teda v súčasnosti stojí na tom, či sa podarí vyzbierať od ľudí dosť peňazí. Z potrebných 3500 eur zatiaľ chalani vyzbierali 165 eur, pričom do konca kampane zostáva 30 dní. Ak by sa to ale podarilo, Košice by sa mohli tešiť na novinku, ktorú by nám závidelo celé Slovensko.

Ak chcete chalanov finančne podporiť, môžete tak urobiť na tomto odkaze. Držíme palce!

foto: repro Vimeo

Čítajte viac: projekty

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím