03.03.21

Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach získala prestížne ocenenie

Otvorenie Týždňa slovenských knižníc, ktorému patria prvé marcové dni, je spojené s udelením výročnej Ceny Slovenskej asociácie knižníc (SAK) za mimoriadny počin knižnice. Výročnú cenu „SAKAČIK“ získala Verejná knižnica Jána Bocatia (VKJB) za projekt s celoslovenským dosahom  literárny e-magazín Knihy na dosah.

reklamná správa

NAJLEPŠIE SUSHI V KOŠICIACH!

Objednajte si skvelé sushi, rameny, čerstvé cestoviny, pikantné curry a pochutnajte si s KOSHI SUSHI

Zistite viac

Knižnica projekt realizuje od roku 2017. Portál sa teší rastúcej popularite, ročne si ho pozrie viac ako 40 tisíc návštevníkov. Dostupný je cez doménu knihynadosah.sk a prostredníctvom webstránok viacerých slovenských knižníc. Aktuálne ponúka viac ako 400 príspevkov o aktuálnom dianí na slovenskej a svetovej literárnej scéne, recenzie, rozhovory, knižné tipy, pôvodnú umeleckú tvorbu - prózu, poéziu, komiks. Na tvorbe obsahu knižnica Jána Bocatia spolupracuje s viac ako 120 renomovanými autormi a dáva priestor aj začínajúcim autorom. Takto propaguje knihy a čítanie zaujímavou a dostupnou formou s využitím najnovších technológií. Knihy na dosah majú vlastné ISSN, čím sa klasifikujú ako regulárny internetový časopis. 

reklamná správa


Prínosom projektu Knihy na dosah je inovatívna, kreatívna a širokospektrálna forma propagácie kníh, čítania a knižníc. V rámci aktivít slovenských knižníc je táto iniciatíva jedinečná, pretože spomedzi všetkých portálov, ktoré sa na Slovensku venujú literatúre, iba u e-magazínu Knihy na dosah je autorom a realizátorom knižnica. Projekt Knihy na dosah sa vyprofiloval ako zmysluplný a opodstatnený najmä v čase pandémie, keď knižnice prenášajú svoje aktivity do online priestoru. Aj vďaka portálu knižnica svojim čitateľom a verejnosti ponúka literárny zážitok a zároveň s nimi udržiava kontakt. Nové príspevky na portáli zverejňuje nepretržite, aj v súčasnosti obsah obohacujú stále nové diela. Magazín VKJB v súčasnosti  patrí medzi najčítanejšie slovenské portály venované literatúre.

(red,VKJB)

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím