22.03.16

FOTO UDALOSŤ: Jar vstúpila do nášho mesta s plnou parádou

Podľa astronomických výpočtov začala oficiálne jar v tomto roku v nedeľu 20. marca o pol šiestej ráno. Nastal deň jarnej rovnodennosti. V astronómii je to okamih, keď má Slnko k svetovému rovníku nulový uhol a slnečné lúče dopadajú v mieste rovníka kolmo na zemský povrch. Dni sa predlžujú a otepľujú. Pri prechádzkach prírodou či mestom pookreje duša každého človeka. Symboly jari sú už tu.
sakura-jar
Čerešňu pilkatú poznajú všetci skôr pod názvom sakura. Je to jedna z najobľúbenejších a zároveň najodolnejších okrasných čerešní, ktorá je na jar celá pokrytá veľkými, plnými, purpurovo-ružovými kvetmi.  
sakura
Sakura priam láka privoňať si k strapcom bohatých kvetov. Máme ich tu o mesiac skôr.  
pupava
Už aj púpava vystrkuje svoje krásne žlté hlavičky. Je čas ju nazbierať a sušiť. Pripraviť si z nej môžete výborný med.  
kvitnúci strom
Marhule patria medzi prvé stromčeky, ktorých kvety vítajú jar.  
jar-kosice
Kvitnúci zlatý dážď je prísľubom teplejšieho počasia. Takto kvitne na Bernolákovej ulici.  
kvet
Pre bergénie sú charakteristické veľké kožovité listy, a preto ich ľudia nazývajú aj slonie uši. (JV) Foto: Veronika Janušková

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím