02.05.18

Košický Knižný klub PAĽIKERAV​ zabodoval vo Viedni

zdroj: SozialMarie

Vo viedenskom ORF RadioKulturhaus sa v utorok 1. mája udeľovalo 15 cien pre spoločensky inovatívne projekty. Tento štrnásty ročník sa stal historicky najúspešnejším najmä pre Slovensko. Až tri slovenské projekty získali prestížne ocenenie SozialMarie, z toho sa na celkovo druhom mieste umiestnil Knižný klub PAĽIKERAV​ z Košíc. 

Zástupcovia Knižného klubu PAĽIKERAV​ si prevzali ocenenie za celkové druhé miesto v hodnote 10 000 eur. „Projekt občianskeho združenia Ďakujem - „Paľikerav“ podnecuje rómsku mládež k čítaniu kníh a členovia knižného klubu pravidelne na svojej facebookovej stránke publikujú videorecenzie kníh, ktoré im dnes už pravidelne zasielajú na čítanie viacerí knižní autori,“ uviedol zástupca SozialMarie pre Slovenskú republiku Igor Kocian.

reklamná správa

Špeciálna letná ponuka pre Vás a Vaše vozidlo!

Len v servisoch AUTO-VALAS Košice a Smižany.

Zistite viac

Dva ďalšie slovenské projekty získali cenu za 4. až 15. miesto v hodnote po 2 000 eur. „Projekt ​Bližšie ku komunite​ občianskeho združenia Odyseus sa zameriava na podporu drogovo závislých ľudí a zlepšenie prostredia a vzťahov s obyvateľmi v lokalite bratislavského sídliska Pentagon. Projekt ​Buddy pre každé dieťa v detskom domove​ spája dobrovoľníkov z radov dospelých, ktorí poskytujú podporný vzťah deťom z detských domovov,“ vysvetlil Kocian. 

Celkovým víťazom ceny SozialMarie 2018 v hodnote 15 000 eur sa stal český projekt ​Rapid Re-Housing Brno, v rámci ktorého Magistrát mesta Brno umožňuje ​rodinám bez domova získať samostatné nájomné bývanie a poskytuje im podporu zameranú na udržanie tohto bývania.  

(JH)

Čítajte viac: kosice projekty

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím