17.05.18

Kráľovská svadba už v sobotu

Foto: TASR

Túto sobotu si povie svoje áno jeden z najsledovanejších párov sveta. Jeho kráľovská výsosť princ Henry z Walesu, alebo jednoducho princ Harry, si berie americkú herečku Meghan Markle.

Svadba ako z rozprávky bude jednoznačne najsledovanejšou udalosťou tohto roka. Zamilovaná dvojica spečatí svoju lásku na pravé poludnie miestneho času (u nás bude o hodinu neskôr) 19. mája vo Windsorskom zámku v Kaplnke sv. Juraja, v ktorom bol princ Harry aj pokrstený. Po obrade sa manželia prejdú v svadobnom sprievode mestom Windsor.

Podmienkou je klobúk

Očakáva sa, že do Windsoru zavíta viac ako 100-tisíc ľudí z rôznych oblastí Veľkej Británie i z celého sveta. Na samotnú svadbu však snúbenci pozvali 2 640 hostí. Na hostinu dostalo pozvánku 600 ľudí. Medzi nimi budú napríklad Sir Elton John, David a Victoria Beckhamovci, Ed Sheeran či Serena Williamsová. Kensingtonský palác vylúčil účasť amerického prezidenta Donalda Trumpa, premiérky Spojeného kráľovstva Theresy Mayovej i kanadského premiéra Justina Trudeaua.

reklamná správa

Princ Harry a Meghan stavili na jednoduchosť. Pozvánky sú biele karty so zlatým orámovaním. Okrem základných informácií obsahujú aj kódex obliekania. Ten vyžaduje, aby muži prišli na svadbu vo svojej vojenskej uniforme. Prípadne, ak ju nemajú, môžu si obliecť kabát a klobúk. Ženy majú iba jedinú podmienku. Na svadbu si nesmú zabudnúť klobúk. Podľa anglického denníka The Sun sa kvetinová výzdoba bude skladať z bielych ruží či pivónií. Svadobná torta bude mať citrónovo-bázovú príchuť. 

Zaujímavosti:
•    Nevesta musí mať oblečené biele šaty. Ženích uniformu.
•    Po obrade sa tradične robí rodinný portrét s presne daným usporiadaním hostí a predpísanými pózami.
•    Svadobná kytica sa položí na hrob vojenských hrdinov.
•    Počas svadobného dňa by Meghan Markle mala dostať titul vojvodkyne. 

Princ Harry
Jeho kráľovská výsosť princ Henry z Walesu, celým menom Henry Charles Albert David, sa narodil 15. septembra 1984. Je druhorodeným synom  princeznej  Diany a princa Charlesa. V súčasnosti je piatym v poradovníku čakateľov na trón.
Meghan Markle
Je americká herečka. Narodila sa 4. augusta 1981 v Los Angeles, kde aj vyrastala. Jej mama je Afroameričanka a otec holandského pôvodu. Známa je najmä ako Rachel Zane zo seriálu Kravaťáci.

(ML)
 

Čítajte viac: zaujimavosti

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím