11.03.19

Maturita z Harryho Pottera či Päťdesiat odtieňov sivej? Aj takto môže vyzerať skúška dospelosti

Foto: TASR

Tento týždeň sa naši maturanti poriadne zapotia. Čaká ich totiž písomná časť skúšky z dospelosti. Medzi maturitné okruhy patrí aj náš rodný jazyk a klenoty slovenskej literatúry. Čo by ste povedali, ak by sa vaša maturitná otázka týkala Tolkienovho veľdiela – Pán prsteňov?

Áno, aj to je možné! Naši českí susedia idú s dobou. Ako informuje Česká televízia maturanti majú možnosť schytať otázku napríklad o najslávnejšej čarodejníckej ságe 21. storočia – Harry Potter, či o literatúre plnej citov, romantiky, ale aj nespútaného sexu akými je trilógia Päťdesiat odtieňov... No Rimanka na tento sexyromán určite nemá, avšak, študenti aj učitelia sú nadmieru spokojní.

reklamná správa

PRIAMO Z FARMY ZEMPLÍNSKE JASTRABIE

Paradajky, papriky, feferónky, uhorky či zemiaky. Slovenská zelenina exkluzívne v potravinách KLAS.

Zistite viac

Okrem týchto súčasných veľdiel svetovej literatúry si svoje miesto v maturitnom zozname tém získali aj Stephen King so svojimi psychologickými horormi, či Jo Nesbo s detektívkami. Ministerstvo škola ČR necháva zoznam literárnych diel na samotné školy. Tie sa prispôsobujú mladým. Učitelia sú spokojní, nakoľko mladí opäť zabárajú svoje zvedavé nosy do literatúry a študentov tieto diela bavia.

Čo myslíte, mala by sa Sládkovičova Marína či Bottova Smrť Jánošíkova báť o svoje miesto v maturitnom zozname téz?

Začína sa maturitný týždeň, ktorý preverí vedomosti stredoškolákov

Viac k téme

11.03.19
Začína sa maturitný týždeň, ktorý preverí vedomosti stredoškolákov

(SŠ)

reklamná správa

Jedinečný gastronomický zážitok!

Skvelá ázijská kuchyňa. Jedlá z tých najkvalitnejších surovín nájdete v Koshi Sushi

Zistite viac

Čítajte viac: zahranicie

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím