11.03.19

Maturita z Harryho Pottera či Päťdesiat odtieňov sivej? Aj takto môže vyzerať skúška dospelosti

Foto: TASR

Tento týždeň sa naši maturanti poriadne zapotia. Čaká ich totiž písomná časť skúšky z dospelosti. Medzi maturitné okruhy patrí aj náš rodný jazyk a klenoty slovenskej literatúry. Čo by ste povedali, ak by sa vaša maturitná otázka týkala Tolkienovho veľdiela – Pán prsteňov?

Áno, aj to je možné! Naši českí susedia idú s dobou. Ako informuje Česká televízia maturanti majú možnosť schytať otázku napríklad o najslávnejšej čarodejníckej ságe 21. storočia – Harry Potter, či o literatúre plnej citov, romantiky, ale aj nespútaného sexu akými je trilógia Päťdesiat odtieňov... No Rimanka na tento sexyromán určite nemá, avšak, študenti aj učitelia sú nadmieru spokojní.

reklamná správa

Okrem týchto súčasných veľdiel svetovej literatúry si svoje miesto v maturitnom zozname tém získali aj Stephen King so svojimi psychologickými horormi, či Jo Nesbo s detektívkami. Ministerstvo škola ČR necháva zoznam literárnych diel na samotné školy. Tie sa prispôsobujú mladým. Učitelia sú spokojní, nakoľko mladí opäť zabárajú svoje zvedavé nosy do literatúry a študentov tieto diela bavia.

Čo myslíte, mala by sa Sládkovičova Marína či Bottova Smrť Jánošíkova báť o svoje miesto v maturitnom zozname téz?

Začína sa maturitný týždeň, ktorý preverí vedomosti stredoškolákov

Viac k téme

11.03.19
Začína sa maturitný týždeň, ktorý preverí vedomosti stredoškolákov

(SŠ)

reklamná správa

Čítajte viac: zahranicie

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím