17.06.18

Navštívte záhradu v Ťahanovciach

foto: archív Juraj Mazák
DNES
Zdieľať:

V blízkosti jedného z najhustejšie zastavaných a obývaných sídlisk na Slovensku vzniká projekt Ťahanovskej záhrady, ktorú nájdete na Ťahanovskej 74 v Košiciach. Autorom je študent Sokratovho inštitútu Juraj Mazák, ktorý na súkromnom pozemku pri rekonštruovanom rodinnom dome ponúka možnosť zasadiť si vlastné paradajky, opekať alebo len tak z tieňa sledovať deti pri hre. 

Ako povedal autor projektu Mazák, záhrada zahŕňa priestor pre stretnutie generácií v záhradnom prostredí v blízkosti ich domovov. „Cieľom záhradky je umožniť ľuďom zo sídliska tráviť voľný čas pri záhradkárčení, rozhovoroch, remeselníckych prácach, grilovaní alebo nerušenom leňošení v tráve, vysvetlil. 

Foto: Juraj Mazák
Foto: Juraj Mazák

Pestovanie zeleniny

Návštevníci majú k dispozícii pozemok a náradie pre drobné poľnohospodárske aktivity, voľnú trávnatú plochu, ohnisko, pieskovisko a tiež plne vybavenú kuchyňu a kúpeľňu. „Aktívni záujemcovia o BIO produkty si v zadnej časti pozemku môžu pestovať rozličnú zeleninu pre vlastnú spotrebu,“ povedal Mazák. 

Autor projektu zároveň dodal, že počas leta plánujú upraviť ďalšie dostupné plochy pre posedenie a s prichádzajúcou jeseňou zasadiť viacero stromov.

Informácie o plánovaných aktivitách Ťahanovskej záhrady nájdete napríklad v udalostiach na jej Facebookovej stránke. 

reklamná správa

Chýba vám zub a odvaha sadnúť si do kresla?

Implantáty nahradia chýbajúce zuby na 100%. Kvalitný materiál a precízna práca sú základom úspechu.

Zistite viac

(JH)

Čítajte viac: tahanovce zahrada

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím