15.10.17

Študent z Košíc mení budúcnosť fyzioterapie

foto: Iveta Vaculová

Aktualizované. Mobilné aplikácie prenikajú do rôznych oblastí života človeka, výnimkou nie je zdravotníctvo. Potvrdzuje to kreatívny nápad študenta z Košíc, ktorý pomôže pacientom i lekárom včas odhaliť nesprávne držanie tela či poruchy chrbtice.

Patrik Konrády, 21-ročný študent vyššieho odborného vzdelávania Strednej zdravotníckej školy na Kukučínovej ulici v Košiciach, chce svojím nápadom najmä zlepšiť diagnostiku pohybového aparátu. V súčasnosti študuje diplomovaný odbor fyzioterapeut na oddelení Fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie Univerzitnej nemocnice L. Pastera. Praktická pomôcka v oblasti zdravotníctva si vyslúžila prvenstvo na vedeckom kongrese AGEL Sympózium v Olomouci, ktoré sa konalo začiatkom októbra.

Diagnostika z fotografie  

„Klient si v pohodlí domova urobí fotografiu chrbta, vyznačí potrebné body na fotke. Podľa odchýlok aplikácia vyhodnotí, či má človek dobré držanie tela, alebo potrebuje navštíviť lekára,“ opisuje svoj výtvor Konrády, ktorému pomáhali aj ďalší študenti.  Aplikáciu BodyFix môžu využiť pacienti aj lekári. Podľa študenta napomôže včasnej diagnostike porúch chrbtice, ktorú v súčasnosti považuje za zastaranú. Tiež ňou chce zlepšiť komunikáciu klienta s terapeutom. „Dnes merajú fyzioterapeuti chrbticu pomôckami ešte zo socializmu. Myslím, že je čas vymeniť olovené závažia za modernú aplikáciu,“ uvádza Konrády. 

reklamná správa

Obľúbili ste si výrobky značky Dermacol?

Staňte sa členom Klubu krásy a nakupujte za klubové ceny až o 30 % výhodnejšie.

Zistite viac

Hľadá sponzorov

Ak sa myšlienka mladého Košičana a jeho tímu ujme a nájde sponzora, do budúcna chcú svoj nápad presadiť medzi najnovšou generáciou odborníkov. „Našu aplikáciu chceme zapožičať všetkým univerzitám a zdravotným centrám na školenie nových pracovníkov po dobu štúdia zadarmo, aby sme došli k tomu, že po skončení štúdia či kurzu, s ňou už budú vedieť pracovať,“ vysvetľuje Konrády. V nasledujúcom období sa pokúsi zapojiť verejnosť do procesu vývoja cez prednášky na školách. „Teraz musím hlavne dokončiť školu, vzdelávať sa a hľadať sponzorov i nápady na riešenie problémov. Ak sa nám to podarí, celú aplikáciu chceme dokončiť s pomocou profesionálov,“ hovorí Konrády.

Patrik Konrády praxuje na Klinike liečebnej rehabilitácie Nemocnice Košice-Šaca. Rád by sa stal fyzioterapeutom. foto: Iveta Vaculová
Patrik Konrády praxuje na Klinike liečebnej rehabilitácie Nemocnice Košice-Šaca. Rád by sa stal fyzioterapeutom. foto: Iveta Vaculová
foto: Iveta Vaculová
foto: Iveta Vaculová

BodyFix.io má ponúkať:

  • Včasnú diagnostiku pohybového aparátu
  • Vyhľadanie odborníka vo svojej blízkosti
  • Online komunikácia s klientom
  • Kalendár
  • Zdravotná karta pacienta
  • Online peňaženka

 

 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím