14.09.16

Tradícia zlatých promócií na "veterine": diplomy si opätovne prevzali po 50 rokoch

Dvadsaťdeväť absolventov Univerzity veterinárskeho lekárstva v Košiciach si v pondelok pripomenulo sviatočné chvíle, ktoré prežili pred 50 rokmi a z rúk rektorky, profesorky Jany Mojžišovej, si v aule univerzity prebrali svoje druhé, už zlaté diplomy.

Tak ako si kedysi svoje diplomy slávnostne preberali v prítomnosti svojich rodičov, tak ich teraz na tejto slávnosti sprevádzali ich deti i vnúčatá. V akademickom prostredí na Slovensku sú zlaté promócie skôr výnimočnou udalosťou, ale na UVLF v Košiciach sa ich organizovanie stalo tradíciou. Tento rok sa konal ich 12. ročník a svoje prvé promócie si tentoraz pripomenuli absolventi z roku 1966. Univerzita si svojich bývalých absolventov veľmi váži a odovzdaním diplomov vyjadruje úctu, vďaku a hrdosť za ich prácu a za všetko to, čo jej bývalí študenti počas polstoročia dokázali.

„Už počas svojich študijných rokov ste sa svojimi početnými aktivitami javili ako ročník aktívny a zanietený pre študentskú odbornú činnosť, v ktorej ste získali popredné miesta v rôznych súťažiach, a isto aj vám ostali v pamäti spomienky na bohaté kontakty so študentmi družobných vysokých škôl počas výmenných praxí“, povedala v slávnostnom príhovore prof. Jana Mojžišová.

Foto: Archív UVLF
Foto: Archív UVLF

Profesorka ďalej pripomenula, že niektorí absolventi zo školy neodišli a svoju profesionálnu kariéru spojili práve so svojou alma mater. Napríklad profesor Dušan Magic, či docentka Viera Bajová, ktorí na škole pôsobili dokonca v najvyšších akademických funkciách. Jubilejní absolventi využili možnosť opäť sa prejsť po areáli školy a pozreli si, ako sa od čias ich štúdia zmenila. Počnúc samotným názvom školy, novozrekonštruovanou aulou, či novými pracoviskami - piatimi novými klinikami, novými pavilónmi, ustajňovacími priestormi...  

Absolventský ročník 1966 bol veľmi úspešný

„Boli ste to vy,ktorí ste tvorili základ úspešného volejbalového a futbalového oddielu školy, niektorí z vás sa úspešne realizovali v jazdeckom oddiele či napĺňali svoje poľovnícke záujmy. Máte za sebou plodný, zmysluplný a užitočný život, uplatnili ste sa vo veterinárnej profesii nielen doma, ale viacerí z vás aj v zahraničí, kde ste pôsobili ako experti. Niektorí ste sa po zmene spoločenských podmienok uplatnili v súkromnej praxi, niektorí aj v podnikateľskej sfére mimo našu profesiu. Nech už vás život zavial kdekoľvek, nech ste už pôsobili na akýchkoľvek postoch, som si istá, že ste dostáli svojmu promočnému sľubu spred päťdesiatich rokov. Za všetko, čo ste urobili, čo ste dokázali, čo ste prekonali, vám patrí naše uznanie, naša vďaka a naša úcta“, poďakovala na záver prof. Jana Mojžišová všetkým absolventom tejto úspešnej, milej a dojímavej akcie.  

(MD)
Foto: Archív UVLF      

Čítajte viac: uvlf

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím