PR 04.06.18

Na krásne zuby nemusíte dlho čakať

Kedysi boli riešením pre poškodené zuby len protézy, dnes to však už neplatí. Môžeme si vyberať z niekoľkých druhov trvácnych implantátov. Veľkým hitom sa vďaka pokroku v technike stal Cerec systém. Prostredníctvom 3D tlačiarne zabezpečí aj umelým zubom prirodzený vzhľad. Na takéto obnovy nemusíte dlho čakať, postačí vám jedna návšteva u zubára.

Pri príťažlivosti medzi ľuďmi nemusí ísť len o telesné proporcie. Chémia zafunguje vtedy, ak daný človek spĺňa väčšinu našich kritérií. V niekoľkých uskutočnených prieskumoch väčšina mužov i žien priznala, že medzi veci, ktoré sa im na svojom partnerovi musia páčiť, patria rozhodne zdravé zuby a krásny úsmev.

Chrup neovplyvňuje len naša starostlivosť oň či životný štýl. Mnohokrát ide aj o genetiku, prípadne do karát pri úsmeve môžu zahrať aj nepredvídané udalosti. Nehody, úrazy a dokonca i šport. Za svoju ústnu dutinu sa však nikto nechce hanbiť. Je výhodou, že žijeme v 21. storočí, keď už medicína i technika pokročili do takej miery, že o hollywoodskom úsmeve nemusíme len snívať. Strojčeky, bielenia a novinka, ktorá pobláznila svet – Cerec systém. 

foto: veja
foto: veja
Ambulancia má najnovšiu stomatologickú techniku, ktorá zahŕňa aj Cerec systém. foto: veja
Ambulancia má najnovšiu stomatologickú techniku, ktorá zahŕňa aj Cerec systém. foto: veja

Dokonalá estetika zubov

Cerec je v niektorých zubných ambulanciách absolútnou novinkou, inde funguje už dlhšie, no stále sa nájdu aj také, ktorých ponuka túto službu nezahŕňa. My sme však pre bližšie spoznanie tejto unikátnej 3D technológie, ktorá zhotoví nový zub na počkanie, zašli do ambulancie Family Dent na Žriedlovej 11. Tá je Cerec systémom známa nielen medzi jej "domácimi" pacientmi, ale aj ostatnými, ktorí tu prichádzajú vyložene kvôli tejto špeciálnej technológii. 

Dokonalá estetika takto vytvoreného zubu je samozrejmá. Nemusí ísť však hneď o celkovú obnovu. Cerec systém dokáže aj doplniť chýbajúcu časť. Zachráni tak veľmi rýchlo akúkoľvek nepatrnú nehodu. Ani odlomenie časti či len odštiepenie predných zubov vás nemusí odstaviť od práce či školy. Tieto procedúry sú totiž vykonávané na počkanie.

Možnosťou opravy sú tiež keramické plomby a fazety – tenké keramické plôšky, ktoré sa následne spredu prilepia na zub. Sú ideálnym riešením pre zafarbené, krivé či odštiepené zuby. Zdokonalia tvar, postavenie i farbu zdravého zubu. Je známe, že fazety zachránili hereckú či modelingovú kariéru už nejednej hollywoodskej hviezdy. 

 Priestormi pred ambulanciou sa snažili vo Family Dnet vytvoriť príjemnú atmosféru.
Priestormi pred ambulanciou sa snažili vo Family Dnet vytvoriť príjemnú atmosféru. foto: veja
V čakárni si pacienti obľúbili pohodlné sedačky. foto: veja
V čakárni si pacienti obľúbili pohodlné sedačky. foto: veja

Jednoduchý postup

Samotný Cerec systém funguje veľmi jendoducho. Zubár v prvom kroku nabrúsi váš zub do požadovaného tvaru. Špeciálnou kamerou vyhotoví jeho digitálny odtlačok, a zároveň i snímky celého chrupu. Táto technika má veľkú výhodu v tom, že pri nej nemusíte pociťovať nepríjemné napínanie ako pri odtlačkových hmotách. Podľa zosnímaných záberov sa následne vytvorí 3D model, ktorý zaručí dokonalosť vášho nového zubu.

Následne zubár pomocou softvéru Cerec vymodeluje ideálny tvar korunky, chýbajúcu časť zubu alebo estetické fazety. Hotový návrh sa odošle na frézovanie z keramického bloku. Zubár dohliadne aj na výber ideálnej farby keramiky, aby odtieň presne zapadol medzi vaše ostatné zuby.

Vyfrézovaný hotový kúsok sa už len vyskúša priamo v ústach a doladí sa do detailov. Na konci sa naň nanesie glazúra.

Baby friendly ambulancia

Výhodou Family Dent nie je len Cerec systém. Okrem neho ponúka všetky stomatologické služby, vrátane prvej návštevy, preventívnej prehliadky, endodoncie, dentálnej hygieny či protetickej a estetickej stomatológie. 

Zameriava sa na celú rodinu, aj na deti, ktoré sa tu zubára vôbec nemusia báť. Atmosféra v ambulancii je priateľská a priestory sú doplnené detským kútikom. Zárukou je bezbolestné ošestrenie a zdravie ústnej dutiny.

Odborníci vo Family Dent sa postarajú o bezbolestné ošetrenie. foto: veja
Odborníci vo Family Dent sa postarajú o bezbolestné ošetrenie. foto: veja
Odborníci vo Family Dent sa postarajú o bezbolestné ošetrenie. foto: veja
foto: veja
ANKETA: Viete, čo je Cerec systém?

Edita Hilgartová, redaktorka

Stretla som sa s tým. Pred tromi rokmi sa mi pri autonehode zlomili dva predné zuby a ostali z nich len malé časti. Chodila som skoro bezzubá, no smiala som sa z toho len v kolektíve blízkych. Cudzích som nechcela strašiť. Potom mi zubár urobil zuby cez 3D tlačiareň. Po ťažšej noci si ráno kontrolujem, či ich stále mám, ale držia pevne. Nik mi neverí, že to nie sú moje zuby, kedže sú identické s ostatnými. 

Milan Handušovský, fotograf
Počul som o tom, no nikdy som si to nevyskúšal, našťastie som nemusel. Človek však nikdy nevie, kedy sa mu niečo také zíde, preto je dobré byť informovaný. Moja priateľka je zdravotnou sestrou v zubnej ambulancii, takže ma s tým oboznámila. Za výhodu považujem najmä rýchlosť zákroku a prirodzený vzhľad výsledku. Viem, že si to dávajú robiť aj mnohé celebrity, pritom to na nich vôbec nie je poznať. 

Ľudmila Luxová, odborná referentka
Samozrejme, poznám to veľmi dobre. Pred dvomi rokmi som si cez Cerec systém dala urobiť horné zuby. Vôbec to nebolelo, netreba sa toho absolútne báť. Super bolo, že zákrok trval len krátko a výsledok naozaj stojí za to. Som maximálne spokojná aj dnes. Zubár mi trafil aj presný odtieň zubov, takže to vyzerá veľmi prirodzene. Svoje rozhodnutie dať sa na to vôbec neľutujem. 
 

 

Výhody Cerec systému
prirodzený vzhľad chrupu
- trvácny keramický materiál
- zub na počkanie, stačí jedna návšteva
- šetrí peniaze i čas
- bez nepríjemného vytvárania odtlačkov
- stačí jedna anestézia

 

(SZ)

Čítajte viac: zdravie

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím