Primátor Bardejova naložil predsedovi NKÚ! Médiám poslal otvorený list, už sa viac nemohol prizerať.
ŠOKUJÚCE!

Primátor Bardejova naložil predsedovi NKÚ! Médiám poslal otvorený list, už sa viac nemohol prizerať.

Ľubomír Andrassy (aktuálne predseda NKÚ) v septembri roku 1999 hlasoval ako poslanec SDĽ vo vláde ZA návrh zákona, ktorý otvoril cestu k privatizácii strategických podnikov SR!

Bývalá basketbalistka Good Angels Košice Jelena Levčenková „pobyt“ vo väzení neľutuje

Do protestov proti bieloruskému prezidentovi Alexandrovi Lukašenkovi sa zapojila aj bývalá basketbalistka Good Angels Košice Jelena Levčenková. Za podporu opozície sa dokonca dostala do väzenia. Polícia ju zatkla v septembri na letisku, keď sa chystala odcestovať do Grécka, kde mala absolvovať liečbu zranenia. „Prišli za mnou dvaja dôstojníci a zadržali ma. Súd mi potom expresne

KOŠICE:DNES
FILIP GULDAN
24. 11. 2020

Do protestov proti bieloruskému prezidentovi Alexandrovi Lukašenkovi sa zapojila aj bývalá basketbalistka Good Angels Košice Jelena Levčenková. Za podporu opozície sa dokonca dostala do väzenia.

Polícia ju zatkla v septembri na letisku, keď sa chystala odcestovať do Grécka, kde mala absolvovať liečbu zranenia. „Prišli za mnou dvaja dôstojníci a zadržali ma. Súd mi potom expresne vymeral pätnásťdňový trest odňatia slobody,“ povedala podľa agentúry AP Levčenková.

[ad][/ad] 

Levčenková: Nemohla som byť ticho

Z jej tvrdení však vyplýva, že pobyt za mrežami neľutuje a verí, že konala správne: „Nemohla som byť ticho a tváriť sa, že je v mojej vlasti všetko v poriadku. Chcela som podporiť ľud, pretože som videla, ako prebehli voľby. Mnohí skončili vo väzení za účasť na demonštráciách.“

Tridsaťsedemročná Levčenková strávila štyri sezóny v zámorskej WNBA a prezradila, že ju veľmi teší podpora z Ameriky: „Je to krajina slobody a inšpirovala mňa, aj ďalších športovcov. V Bielorusku vládne diktatúra, v ktorej sa človek dostane do problémov za zverejnenie názoru na internete. V USA som sa naučila mať názor a nebyť ticho, keď ľudia trpia.“

Po odpykaní trestu sa však jej problémy neskončili. Vo väzení sa totiž nakazila koronavírusom. „Keď som prišla domov, ovoňala som svoje krémy a potvrdilo sa moje podozrenie. Nespanikárila som, ale cítila som sa divne. Na druhý deň som absolvovala odpoved a ten potvrdil, že mám COVID-19. Už nemám teplotu, no stále mám obmedzenú chuť a upchatý nos. Aspoň už môžem lepšie dýchať.“

[ad2][/ad2]

(TASR)

Zaujalo vás niečo vo vašom okolí? Napíšte nám na [email protected]

Aký je váš názor?

Pre čítanie ďalšieho článku
Potiahnite prstom doprava alebo doľava

Najnovšie články

Súvisiace články