Košickí kriminalisti zadržali tri osoby, u ktorých zaistili kryštalickú látku
Košickým kriminalistom OR PZ sa v pondelok (17. 4.) podarilo stopnúť drogový biznis mladého muža, ktorý býva v Košiciach.
“Kriminalisti OR PZ v Košiciach precíznou činnosťou získali informácie, že mladík bývajúci v Košiciach si omamné látky, najmä pervitín zadovažuje, prechováva a odpredáva ďalším osobám,” uviedla polícia. Podozrenie sa policajtom potvrdilo v pondelok, kedy bola vykonaná domová prehliadka a prehliadka iných priestorov v košickej MČ Staré mesto.
Počas pondelkovej akcie kriminalisti zaistili zakázané návykové látky a predmety, ktoré súvisia s drogovou trestnou činnosťou. Okrem toho zaistili aj finančné prostriedky, u ktorých podľa polície existuje podozrenie, že ide o peniaze pochádzajúce z predaja drog.
Galéria
Zadržali tri osoby
Košickí kriminalisti zadržali tri osoby, pričom dve z nich boli prepustené po tom, ako boli vykonané procesné úkony. Kryštalický materiál, ktorý bol počas akcie zaistený, bol zaslaný na expertízne skúmanie, pričom predbežné výsledky potvrdili, že ide o pervitín. Z množstva, ktoré sa im podarilo zaistiť by bolo možné pripraviť minimálne 165 bežných jednotlivých dávok.
Z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi bol vyšetrovateľom odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach obvinený 29-ročný muž pochádzajúci z okresu Košice okolie.
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Mladá žena bodla muža do oblasti hrude a chrbta





(ZL)
Odporúčané články
Fluktuácia zamestnancov na Slovensku dosahuje v súčasnosti rekordné hodnoty, pričom priemerná ročná miera odchodov sa pohybuje medzi 14 až 16 %, zatiaľ čo za zdravú sa považuje 5 až 7 %. Podľa Asociácie personálnych agentúr Slovenska (APAS) za týmto trendom stojí kombinácia rýchlejšieho životného tempa, vyšších očakávaní od práce a lepšej dostupnosti pracovných príležitostí.
Sviatočná atmosféra v Košiciach je v plnom prúde. Prinášame veľký prehľad podujatí, ktoré sú organizované až do januára nielen na jednotlivých trhoch v Košiciach. Pozrite si, ktorý koncert či detské vystúpenie by sa oplatilo navštíviť v predvianočnom čase.
V meste už cítiť sviatočnú atmosféru nielen na trhoch pri vysvietenom stromčeku, ale atmosféru dopĺňa aj výzdoba Hlavnej ulice. Z našej prvej vianočnej ankety vysvitlo, že Košičania sú štedrí a plánujú minúť na dary pre príbuzných pomerne vysoké čiastky. Preto sme sa v ďalšej ankete pýtali, či už majú pripravené vianočné darčeky, alebo ich kupujú na poslednú chvíľu.