Podvodník sa vydával za policajta. Obeťou sa stala seniorka z Košíc
Podvodník vydávajúci sa za policajta vylákal od 78-ročnej ženy úspory prostredníctvom telefonátu. Prípad riešia košickí kriminalisti.
„Dôchodkyňu telefonicky kontaktoval neznámy muž, predstavil sa ako policajt s tým, že organizujú akciu na podvodníkov a bola vybratá ako návnada. Potom pozisťoval, koľko peňazí má doma,” vysvetľuje postup podvodníka košická policajná hovorkyňa Jana Mésarová. Žena následne podľa inštrukcií a požiadaviek falošného policajta vložila peniaze do tašky. Tú odniesla do parku oproti bytovému domu a uložila ich k najbližšiemu stromu.
Chvíľu po návrate do bytu vyzrela z okna a tašku už v parku nevidela. „Preto sa rozhodla telefonicky kontaktovať neznámeho muža, ktorý sa vydával za policajta. Ten však na jej opakované telefonáty nereagoval,” uviedla Mésarová. Podvedená seniorka následne túto nekalú praktiku oznámila na čísle 158.
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: POZOR! Takto jednoducho sa môžete stať obeťou phishingu
Seniori, majte sa na pozore
„Polícia upozorňuje občanov, najmä seniorov, aby boli pri komunikácii s cudzími osobami opatrní, aby boli obozretní voči neznámym osobám, ktoré by ich mohli telefonicky alebo osobne kontaktovať a žiadať o peniaze a cennosti či ponúkať pomoc. Je dôležité, aby v žiadnom prípade nevpúšťali cudzie osoby do svojich príbytkov, rovnako tiež osoby, ktoré nepoznajú, prípadne osoby, ktoré ich navštívili a sami bez ich kontaktovania ponúkajú pomoc,“ apelujú policajti na občanov.
Dodali, že pri riešení prípadov by ocenili, ak by ich tieto osoby kontaktovali pri prvých náznakoch, že sa ich niekto usiluje uviesť do omylu, alebo ich chce pripraviť o peniaze. „ A to aj vtedy, ak by sa ďalším vyšetrovaním podvodné konanie nepreukázalo,” uzatvorila polícia.
Zdroj: (SITA, kl)
Odporúčané články
V lesoch pri Košiciach budú počas marca prebiehať plánované ťažbové práce, ktoré sa dotknú aj obľúbenej cyklotrasy medzi obcou Sokoľ a Kráľovou studňou. Mestské lesy Košice upozorňujú návštevníkov, že v dotknutom úseku sa bude pohybovať lesná technika a prejazd po lesnej ceste môže byť dočasne obmedzený.
Lekárske odborové združenie (LOZ) upozornilo na pretrvávanie nedostatkov v riadení a obnove Univerzitnej nemocnice L. Pasteura (UNLP) Košice po požiari, ku ktorému došlo predminulý rok. Informovalo o tom LOZ na tlačovej konferencii v utorok.
Po zimnej prestávke sa v „esíčku“ na Kavečianskej ceste opätovne začínajú stavebné práce v rámci modernizácie a rozšírenia 400-metrového úseku medzi strelnicou na Podhradovej a Vyhliadkovou vežou, ktorý je v havarijnom stave. V utorok dôjde na tomto úseku k zmene organizácie dopravy.