16.09.19

Tridsať rokov slobody

foto: Veronika Janušková

Pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie zorganizovala Nezisková organizácia Post Bellum SK putovnú výstavu s názvom 1989 -2019: 30 rokov slobody. 

Príbehy osobností i menej známych aktérov Nežnej revolúcie z rôznych regiónov Slovenska si ako prví môžu pozrieť obyvatelia Košíc. Vďaka spolupráci s Verejnou knižnicou Jána Bocatia bude výstava prístupná do 1. októbra na nádvorí Barkóczyho paláca na Hlavnej ulici 48.

reklamná správa

NAJLEPŠIE KVÁSKOVÉ CHLEBÍKY V KOŠICIACH

Domáce kváskové chlebíky s výnimočnými prísadami nájdete len v predajniach potravín KLAS!

Zistite viac

Pätnásť príbehov

Výstava zachytáva formou krátkych citátov príbehy pätnástich ľudí, ktorí sa aktívne podieľali na revolučnom dianí v roku 1989. Na štyroch panelových vežiach sa verejnosť môže zoznámiť s momentmi, ktoré zachytávajú pád komunistického režimu a dôležitú zmenu v našej spoločnosti. Kľúčová bola v tom čase spolupráca a spolupatričnosť, ktoré sa prejavovali v dianí vo všetkých regiónoch.

Na paneloch sa odvíjajú príbehy aktérov Nežnej revolúcie z roku 1989.  foto: Veronika Janušková
Na paneloch sa odvíjajú príbehy aktérov Nežnej revolúcie z roku 1989. foto: Veronika Janušková

Prelomová udalosť

Výstava vznikla v rámci projektu Príbehy 20. storočia, ktorý je jednou z hlavných aktivít neziskovej organizácie Post Bellum SK. „Vyhľadávame a dokumentujeme príbehy pamätníkov dôležitých udalostí minulého storočia. Našou snahou je osloviť čo najviac ľudí, ktorí si pamätajú a nechcú zabúdať na nedemokratické režimy minulého storočia, na ich príčiny aj následky,“ hovorí riaditeľka organizácie Sandra Polovková. „Teší nás, že si môžeme toto dôležité výročie pripomenúť práve takýmto spôsobom – prostredníctvom príbehov konkrétnych ľudí.“

reklamná správa

Čítajte viac: vystava

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím