Vládna koalícia nebude iniciovať referendum o vystúpení z NATO, uviedol Pellegrini
Vládna koalícia nebude iniciovať referendum o vystúpení zo Severoatlantickej aliancie (NATO). V diskusnej relácii O 5 minút 12 Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) to uviedol predseda strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) Peter Pellegrini.
Dodal, že by to narazilo na odpor u neho samotného, a predpokladá, že i u ďalších. Reagoval tak na vyjadrenia Rudolfa Huliaka, ktorý v relácii RTVS Sobotné dialógy takéto referendum avizoval. Ukotvenie v euroatlantických štruktúrach by podľa šéfa Hlasu malo byť ukotvené aj v programovom vyhlásení vlády.
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Prezidentka nevymenuje Rudolfa Huliaka za ministra životného prostredia
Slovensko chce aktívne tvoriť smerovanie týchto štruktúr
Pellegrini zdôraznil, že Slovensko bude chcieť byť v týchto štruktúrach aktívnym členom, ktorý sa podieľa na kreovaní ich smerovania a nie je len pasívnym príjemcom rozhodnutí.
Predseda Hlasu sa spolieha na predsedu SNS Andreja Danka, že udrží stabilitu vo svojom poslaneckom klube, a tým zaistí i stabilitu vo vznikajúcej vládnej koalícii. Danko je podľa neho skúseným politikom, ktorý dokáže pracovať so svojím poslaneckým klubom.
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Šimečka končí v Európskom parlamente, vracia sa do slovenskej politiky
Zdroj: (SITA, kl)
Odporúčané články
Generálny prokurátor Maroš Žilinka opätovne kritizuje zrušenie Úradu na ochranu oznamovateľov (ÚOO). Názov nového návrhu zákona podľa neho nezodpovedá obsahu činnosti Úradu na ochranu obetí trestných činov a oznamovateľov protispoločenskej činnosti.
Úrad na ochranu oznamovateľov dostane novú agendu z Ministerstva spravodlivosti SR, a preto sa zmení aj jeho názov. Ide o starostlivosť a odškodňovanie obetí trestných činov. Na tlačovej besede to uviedol podpredseda parlamentu Tibor Gašpar (Smer-SD).
„Liberálny majdan v roku 89 nám zobral národnú suverenitu aj sociálne istoty. Spravili z nás otrokov vo vlastnej krajine a dnes nás ešte aj ženú do vojny. A ešte aj ohlupujú nevzdelanú mládež, aby šírila vulgárnu nenávisť a neoliberálny dogmatizmus. Však život ich naučí,“ napísal v sprievodnom statuse k videu.


