Aj Mikuláša môžete osláviť zdravým životným štýlom
6. decembra o 18-tej hodine sa uskutoční už 3. ročník charitatívneho behu s vianočnou atmosférou v centre mesta.
Štartovať sa bude na Hlavnej ulici spred súsošia Immaculaty a pobeží sa trať dlhá 4,5 kilometra. Výťažok z behu bude venovaný pre organizáciu Úsmev ako dar, pre ľudí, ktorí sa nevzdali ani napriek nepriazni osudu – pre vysokoškolákov z detských domovov. Akciu bude hudobne doprevádzať Bon Jovi Revival & Radovan Moznich. Organizátorom charitatívneho behu je komunita Activelife.
Foto: Veronika Janušková
Odporúčané články
V Košiciach došlo k personálnym zmenám vo vedení významných kultúrnych inštitúcií. Ministerka kultúry Martina Šimkovičová v utorok rozhodla o odvolaní generálnej riaditeľky Slovenského technického múzea Zuzany Šullovej aj riaditeľky Štátnej vedeckej knižnice v Košiciach Dariny Kožuchovej.
Košický arcibiskup Bernard Bober zrejme poslednýkrát vo svojej funkcii slúžil svätú omšu pre ľudí bez domova. Tradičné stretnutie sa konalo v Charitnom dome sv. Alžbety, kde sa každoročne pred Veľkou nocou stretáva s ľuďmi v núdzi.
V lesoch pri Košiciach budú počas marca prebiehať plánované ťažbové práce, ktoré sa dotknú aj obľúbenej cyklotrasy medzi obcou Sokoľ a Kráľovou studňou. Mestské lesy Košice upozorňujú návštevníkov, že v dotknutom úseku sa bude pohybovať lesná technika a prejazd po lesnej ceste môže byť dočasne obmedzený.