AKTUÁLNE: Na jednej z košických ulíc zaznel výstrel
V piatok 18. marca vo večerných hodinách zaznel výstrel na Fábryho ulici na Furči. Na Facebooku o tom informoval jeden z fanúšikov skupiny Dopravný servis KE/KS. O čo presne išlo, sme sa opýtali hovorkyne Krajského riaditeľstva policajného zboru v Košiciach, Lenky Ivanovej.
“Nateraz môžem potvrdiť, že počas vykonávania služobného zákroku zameraného na zadržanie páchateľov drogovej trestnej činnosti, boli z dôvodu neuposlúchnutia výzvy policajtov, následného útoku vozidlom smerujúcim na zakročujúcich policajtov a pokusu o únik z miesta činu, použité donucovacie prostriedky, a to varovný výstrel,” uviedla Ivanová.
Vzhľadom na fakt, že v súčasnej dobe prebiehajú nevyhnutné prvotné úkony na mieste činu a následne dokumentovanie udalosti, bližšie a podrobnejšie informácie nám KR PZ v Košiciach nemohlo poskytnúť, aby nedošlo k zmareniu či sťaženiu ďalšieho vyšetrovania. “Podrobnejšie budeme verejnosť informovať, až keď to procesná situácia dovolí,” uzavrela hovorkyňa KR PZ v Košiciach.
Zdroj: (KR PZ v Košiciach, vu)
Odporúčané články
Svetové združenie bývalých politických väzňov kritizuje zrušenie zvýhodneného cestovného pre obete komunizmu a stalinizmu v košickej MHD. Zmeny tarify schválilo mestské zastupiteľstvo vlani v júni, do platnosti vstúpili od začiatku augusta 2025.
Najvyšší kontrolný úrad v týchto dňoch ukončuje kontroly nakladania s dlhodobým finančným majetkom v 14 mestách a obciach východného Slovenska, ktoré sú akcionármi Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti, a.s. Podľa všetkých indícií však majú vyše dva roky už vopred známy výsledok.
Tvorcovia filmu Štúr od 13. januára cestujú po Slovensku a navštevujú školské premietania, kde o histórii Slovenska a role Štúra v nej diskutujú so žiakmi. V pondelok 26. januára zorganizujú špeciálnu projekciu pre Spojenú školu Ľudmily Podjavorinskej na Luníku IX. v Košiciach.