Ani pakľúč mu k úspešnej krádeži nepomohol
Rýchly zásah polície prekazil 24-ročnému Jakubovi krádež na Považskej ulici, kde včera nadránom pomocou pakľúča otvoril osobný automobil Škoda Octavia.
“Poverený príslušník Obvodného oddelenia PZ Košice Západ vzniesol obvinenie za prečin krádeže spáchaného v štádiu pokusu, v prípade dokázania viny mu hrozí až dvojročné väzenie,” informovala krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová. Dodala, že Jakubovi sa síce podarilo automobil otvoriť, ale na mieste činu ho pohotovo zadržala policajná hliadka. Majiteľovi vozidla vďaka zásahu nebola spôsobená žiadna škoda.
(SUL)
Ilustračné foto: veja
Odporúčané články
Pýtali sme sa Košičanov, ako si predstavujú svoju štedrovečernú večeru. Dali sme im na výber medzi rezňom a rybou. Väčšina sa prikláňala k rezňu a jeden manželský pár bude mať na stole dokonca hneď všetko, aj vyprážané rezne aj rybu, aby si každý prišiel na svoje. Ako je to u vás doma?
Zásah elektrinou a štvormetrový pád. Podľa zverejnených informácií pracoval muž na streche vagóna v Kysaku. Zasahovala záchranka aj vrtuľník.
Opravu podjazdu, ktorý nikomu nepatrí a nemá stavebnú dokumentáciu, bol prekážkou pre plynulosť premávky a kompetentní ho nechceli riešiť, zabezpečovalo Občianske združenie Zachráňme podjazd. Ich aktivita bola dobrovoľná a výsledok slúžil všetkým. Keď sa v podjazde pri katastrálnom úrade objavil život v podobe karasov a kačiek, dobrovoľníci nechali odloviť ryby Slovenským rybárskym zväzom, aby bolo všetko v súlade s nariadeniami. V rozhovore so zakladateľom OZ Zachráňme podjazd Viliamom Knapom hovoríme o tom, aké dôležité je nevzdať sa.