ANKETA: Zákaz parkovania na chodníkoch

Od dnes (1. marca) platí zákaz parkovania na chodníkoch. Novelu zákona, ktorá obsahuje zákaz parkovania na chodníkoch schválila vláda ešte v novembri roku 2021. V súvislosti so zavedením tohto zákazu sme sa vybrali do Košických ulíc a pýtali sa, aký názor majú na tento zákaz Košičania.
Problém s parkovaním je najmä vo väčších mestách. Parkovacích miest je málo, nové nepribúdajú a áut je stále viac. Najväčšie problémy s parkovaním majú obyvatelia sídlisk vo väčších mestách. V Košiciach sú to napríklad sídl. Ťahanovce či Furča. Z toho dôvodu sa častokrát vodiči uchyľujú k parkovaniu aj na chodníkoch. Takýmto parkovaním častokrát obmedzujú chodcov a mamičky s kočiarmi.
Podľa novely zákona, ktorú vláda v novembri roku 2021 schválila už vodiči na chodníkoch parkovať nebudú môcť. A to ani v prípade, že nechajú 1,5 metra, ako to bolo doteraz. Od dnes budú môcť vodiči parkovať len na tých chodníkoch, ktoré budú označené dopravným značením, ktoré parkovanie na chodníku bude povoľovať.
(ZL)
Odporúčané články

Mesto Košice podpísalo zmluvu na analýzu efektívneho riadenia samosprávy s dvomi univerzitami. Ako vyplýva zo zmluvy zverejnenej v Centrálnom registri zmlúv, ide o Ekonomickú univerzitu v Bratislave a Univerzitu Komenského v Bratislave, konkrétne jej Filozofickú fakultu.

Plánované záverečné podujatie Župné dni v Košiciach, ktoré sa malo uskutočniť v piatok 23. mája 2025 na Námestí Maratónu mieru, sa presúva na iný termín.

V sobotu 17. mája 2025 zažijú Košice jednu z najočakávanejších kultúrnych udalostí roka. Noc múzeí a galérií prinesie večer plný objavov, umenia, vedy, histórie a zážitkov pod mottom „Od zeme až k hviezdam“. Brány 21 kultúrnych inštitúcií sa otvoria pre širokú verejnosť už od 17:00 a návštevníkov prevedú od starovekých artefaktov až po futuristické vízie.