Areál pred nemocnicou je v rozpade
Areál pred vstupom na polikliniku v Univerzitnej nemocnici Louisa Pasteura (UNLP) na Triede SNP je dlhodobo v dezolátnom stave. Riziko úrazu hrozí nielen pacientom, ale aj študujúcim medikom.
Betónová strecha garáží aj časti chodníkov posiatych podpismi absolventov Lekárskej Fakulty UPJŠ pripomínajú tankodrom.
[ad][/ad]„Je to veľká hanba mesta,“ vyjadruje svoje rozhorčenie na sociálnej sieti Adriana Kandráčová. A nie je jediná, ktorú stav areálu, ale aj nemocnice znepokojuje. „Keďže nemocnica sa prakticky rozpadá zvnútra, tak mi niečo našepkáva, že rekonštrukcia jej okolia nebude najvyššia priorita,“ píše Ladislav. Niektorí sa situáciu rozhodli brať s humorom s tým, že sa netreba obávať nebezpečného terénu, pretože ošetrenie je nablízku.


Univerzitná nemocnica o probléme vie a zaoberá sa ním. Ekonomický riaditeľ UNLP Roman Švarc informuje, že v pláne investícií nemocnice je už niekoľko rokov zaradená rekonštrukcia rondelu s parkoviskom. Stavba má stáť vyše pol milióna eur. UNLP uviedla túto stavbu do požiadaviek na kapitálové výdavky Ministerstva zdravotníctva SR naposledy aj na tento rok. „Prepadnutý betón opravujeme, ale k prepadávaniu dochádza stále na iných miestach,“ zakončuje Švarc.
(TOH)
[ad2][/ad2]Odporúčané články
Rozsvietením vianočného stromčeka na Hlavnej ulici pri Immaculate a otvorením trhov sa začala v Košiciach šíriť sviatočná atmosféra. Pýtali sme sa preto Košičanov, aký rozpočet majú pripravený na kúpu vianočných darčekov.
V dôsledku výstavby apartmánového domu na Námestí osloboditeľov vznikol na Palárikovej ulici problém s parkovaním. V súčasnosti majú tri parkoviská na tejto ulici povahu návštevníckeho parkoviska v pásme BN. Cez deň je parkovanie na týchto parkoviskách spoplatnené, v noci bezplatné. Nové VZN prijaté na zastupiteľstve 13. novembra zmení parkovanie na dvoch z troch parkovísk.
V sobotu 29. novembra sa pri Dolnej bráne v Košiciach konal protest proti progresivizmu. Zvolávateľmi boli Alexander Riabov a Andrej Palko, na pódiu vystúpil spevák Marián Greksa či košický komunálny poslanec Michal Djordjevič. Cez telemost sa spojili aj s biskupom Schneiderom z Kazachstanu. Podľa organizátorov prišlo 3000 až 3500 ľudí. Cieľom občianskeho protestu bolo poukázať na škodlivosť ideológie progresivizmu v spoločnosti, rodine a poukázať na jeho dopad na ľudské práva.


