Autá policajti premiestnili
Od včerajšieho rána je Bernolákova ulica na Terase zjednosmernená. Dá sa prechádzať v polovičnom profile len v smere od Triedy SNP na Idanskú.
Príčinou je rekonštrukcia cesty, ktorú na objednávku mesta robí združenie spoločností Eurovia a Inžinierske stavby. Na ulici sa má vynoviť vyše pol kilometra vozovky.
Stroje sa do asfaltu zahryzli už o ôsmej ráno. Najprv však musela mestská polícia odstrániť autá zaparkované tak, že zavadzali mechanizmom. „Neboli odtiahnuté preto, že by zle parkovali alebo porušili nejaké predpisy. Tri autá sme s pomocou odťahovky museli premiestniť na najbližšie voľné miesta na protiľahlom parkovisku,” povedal nám Róbert Juhászi z mestskej polície.
Mesto niekoľko dní predtým oznamom na vchodových dverách blokov upozorňovalo majiteľov, aby svoje vozidlá preparkovali inam. Rekonštrukcia Bernolákovej by mala potrvať do 31. júla tohto roku. Je súčasťou viacerých rekonštrukcií, ktoré v meste v súčasnosti prebiehajú, alebo v dohľadnom čase začnú. Okrem Bernolákovej sa vynovujú Ázijská trieda na Sídlisku Ťahanovce, Vojenská a Ondavská ulica na Terase, Gemerská ulica v mestskej časti Juh a cesta v Košickej Polianke. Celková investícia na opravy dosiahne 4,4 milióna eur.
Foto: Miloslav Bača
Odporúčané články
Oznámil to na dnešnej tlačovej besede. Lörinc je v súčasnosti starostom mestskej časti Sídlisko KVP, rovnako je aj poslancom mestského zastupiteľstva v Košiciach a zastupiteľstva Košického samosprávneho kraja (KSK). Donedávna pôsobil aj na poste vicežupana KSK, tejto funkcie sa ale vzdal začiatkom novembra.
Opravu podjazdu, ktorý nikomu nepatrí a nemá stavebnú dokumentáciu, bol prekážkou pre plynulosť premávky a kompetentní ho nechceli riešiť, zabezpečovalo Občianske združenie Zachráňme podjazd. Ich aktivita bola dobrovoľná a výsledok slúžil všetkým. Keď sa v podjazde pri katastrálnom úrade objavil život v podobe karasov a kačiek, dobrovoľníci nechali odloviť ryby Slovenským rybárskym zväzom, aby bolo všetko v súlade s nariadeniami. V rozhovore so zakladateľom OZ Zachráňme podjazd Viliamom Knapom hovoríme o tom, aké dôležité je nevzdať sa.
Oddnes je časť parkovacích miest na Berlínskej ulici v košickej mestskej časti Sídlisko Ťahanovce spoplatnená. Ako informovala mestská časť na sociálnej sieti, k danému riešeniu dospeli po dlhoročných sporoch na základe dohody medzi mestskou časťou, mestom Košice a súkromným vlastníkom pozemkov, spoločnosťou MPV Družstvo.