Beh zalial centrum mesta farbami
Viac ako 3.200 bežcov sa dnes popoludní zúčastnilo charitatívneho behu centrom Košíc s názvom Farbám neujdeš. Cieľom podujatia bolo vyzbierať peniaze na podporu paralympionikov.
Základom behu bola zábava. Práve preto použili organizátori ako hlavný motív behu farby. Navyše, na behu Farbám neujdeš sa nemeral čas a nebol podstatný ani vek. Zabehať si mohol naozaj každý. Behali mladí, starší, žiaci, dôchodcovia aj redakcia košice:dnes.






(SUL)
Foto: Veronika Janušková
Michaela Luxová, Matej Šulc
Odporúčané články
Od spustenia košického obchvatu ho využilo približne pol milióna vozidiel. Z veľkej časti išlo o nákladnú dopravu. Informovali o tom z mediálnej komunikácie Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS). Po približne dvoch mesiacoch od otvorenia nového, 14-kilometrového úseku pri Košiciach sa podľa NDS poradilo dostať z metropoly východu 90 percent tranzitnej nákladnej dopravy. Denne cezeň prejdú približne tri tisícky ťažkých nákladných vozidiel.
Takmer päťhodinové rokovania medzi USA a Ruskom o ukončení vojny na Ukrajine nepriniesli v utorok žiadny prelom, keďže Kremeľ uviedol, že v kľúčovej otázke územia sa zatiaľ „nedosiahol žiadny kompromis“.
Po rokoch sa na košickom sídlisku Luník IX opäť začne výstavba nového bytového domu. Za takmer šesť miliónov eur má vzniknúť 48 nájomných bytov, ktoré majú prispieť k zlepšeniu životných podmienok obyvateľov sídliska aj ľudí z nelegálnej osady Mašličkovo.

