Benátky na jazere
Košické jazero sa dnes večer zmenilo na malé Benátky. Na jeho hladine sa v rámci osláv Dní mesta Košice stretla dvadsiatka divotvorných plavidiel, ktoré súťažili o to, ktoré z nich bude tým najkrajším.
Tisícky divákov za sprievodu mladých tanečníčok a chytľavej hudby vytvorili skvelú atmosféru, v ktorej vôbec nebolo podstatné, kto sa umiestnil na prvom, či poslednom mieste. Vyhrali všetci, ktorí sa skvelej akcie zúčastnili. Pozrite sa, ako to vyzeralo na jazere, keď súťažili plavidlá a fandili im Košičania.





Foto: Iveta Vaculová
Michaela Luxová
Odporúčané články
Predvianočné obdobie v meste často pripomína nekonečný kolotoč nákupov. Ale stačí sa na chvíľu zastaviť a zistiť, že dôležité veci máme úplne inde než v regáloch obchodov. Hoci sú výklady plné lákavých ponúk, Košičania majú o ideálnom darčeku celkom inú predstavu. Ukazuje sa, že pre väčšinu z nás sú tie najvzácnejšie veci také, ktoré sa pod stromček do baliaceho papiera zabaliť nedajú.
Na košickej Triede SNP dnes došlo k dopravnej nehode dvoch električiek mestskej hromadnej dopravy. Podľa doterajších informácií sa zrazili v úseku na sídlisku Košice-Západ, kde do zadnej časti jednej súpravy, stojacej na červenej, narazila druhá električka.

