Budú pykať za dane i trávu
Tvrdé tresty hrozia piatim Košičanom, ktorých polícia obvinila počas posledných dní.
Až 12 rokov basy môže dostať Alexander (36), ktorý si podľa obvinenia v roku 2012 ako konateľ firmy neoprávnene uplatnil vrátenie nadmerného odpočtu DPH a súčasne si skrátil daňovú povinnosť. Škoda pre Finančnú správu sa vyšplhala na sumu 473-tisíc eur.
Väzenie hrozí aj dvojici, ktorá Alexandrovi pri podvodoch pomáhala napríklad vystavovaním nepravdivých faktúr. Michal (56) môže stráviť za mrežami až 12 rokov, Peter (38) zasa tri roky.
[ad][/ad]Ďalší dvaja Košičania, Patrik (26) a Miriam (21), budú pykať za to, že u nich policajti našli marihuanu, hoci len v minimálnom množstve. Patrik mal pri sebe jednu cigaretu a vo vrecúšku 1,18 gramu „trávy”. Miriam tiež jednu cigaretu a materiál na druhú. Obom za to hrozia až tri roky vo väzení.
Odporúčané články
Úvodnou diskusiou na tému obnovy legendárneho košického Kina Družba a jeho plánovanej premeny na moderné kultúrne centrum, sa včera v priestoroch obchodného centra Aupark začalo interaktívne podujatie „Mesto v meste“.
Americký prezident Donald Trump povedal počas stredajšieho telefonátu svojmu ukrajinskému náprotivkovi Volodymyrovi Zelenskému, že chce čo najskôr dosiahnuť ukončenie vojny na Ukrajine. Ako referuje americký spravodajský web Axios, uviedli to ukrajinskí predstavitelia.
Petičiari za zvýšenú ochranu Pamätníka vojakov Sovietskej armády a zachovanie názvu Námestia osloboditeľov, ktorí vyzbierali za 50 dní viac ako 10 000 fyzických podpisov minulý rok v Košiciach, vítajú zvýšenie trestnoprávnej ochrany pamätníkov víťazstva nad fašizmom zákonom schváleným v Národnej rade SR v utorok 17. marca, informuje o tom predseda petičného výboru Za pamätník Alexander Riabov.