Budúci právnici pôjdu za mreže
Právnická fakulta Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (PrF UPJŠ) v Košiciach v spolupráci s Ústavom na výkon väzby a Ústavom na výkon trestu odňatia slobody Košice odštartovala včera ďalší cyklus programu, ktorý je zameraný na vzdelávanie odsúdených o práve.
Lektormi sú tradične študenti 3. ročníka bakalárskeho štúdia a 1. ročníka magisterského štúdia na PF UPJŠ, ktorí navštevujú praktický predmet pod názvom Street Law klinika a ktorého súčasťou je aj vzdelávanie odsúdených o práve.
„Skúsenosť s výučbou odsúdených vo väznici mi dala naozaj veľa. Bola to príležitosť, ako prísť do kontaktu so špecifickou skupinou ľudí, s ktorou sa nemáme možnosť bežne stretávať. Je to skvelá možnosť pre študentov – lektorov, ktorí si musia každú hodinu starostlivo pripraviť, musia sa naučiť správne odovzdať vedomosti niekomu inému, a tým cibria svoju argumentáciu a prezentáciu,“ podelila sa o svoje skúsenosti študentka prvého ročníka Diana Šebestová.
(TASR)
Ilustračné foto: Shutterstock
Odporúčané články
Študenti tvoria špecifickú kategóriu, keďže prahnú väčšinou po štýlových novinkách na trhu. Či už ide o stredoškolákov pripravujúcich sa na maturitu alebo vysokoškolákov, darčeky pre nich musia byť praktické, technologicky vyspelé alebo musia pomáhať pri relaxácii a sebarozvoji. Prinášame tipy na darčeky, ktoré sú ideálne pre študentov a dajú sa kúpiť v Košiciach alebo objednať s rýchlym dodaním.
Český prezident Petr Pavel v utorok na Pražskom hrade vymenoval predsedu hnutia ANO Andreja Babiša za premiéra. Babišovu tretiu vládu by okrem hnutia ANO mali tvoriť aj pravicové strany SPD a Motoristi. Informuje o tom web TN.cz.
Metropolou východu bežali Mikuláši, pomohli dobrej veci. Nesúťažný, štyri kilometre dlhý charitatívny beh centrom Košíc sa tento rok konal v nedeľu 7. decembra podvečer.