Bukovec hyzdí vrakovisko
Takzvaná malá vodná nádrž pri obci Bukovec patrí medzi najobľúbenejšie rekreačné oblasti Košičanov.
Napriek tomu na pozemku pri jednom z nových, moderných domov bezprostredne pri vodnej ploche sa nachádza minimálne šesť odstavených nepojazdných áut bez evidenčných čísel.
[ad][/ad]„Majiteľ nehnuteľnosti dováža a odváža vraky, napočítal som už aj okolo 15 kusov,“ napísal do redakcie jeden z návštevníkov lokality. „Z vozidiel vytekajú prevádzkové kvapaliny, ktoré môžu byt zdrojom znečistenia nádrže. O estetickej dehonestácii prírody ani nehovoriac,“ dodáva. Na spracovanie starých vozidiel je potrebné povolenie ministerstva životného prostredia. V zozname autorizovaných spracovateľov, ktoré vedie rezort, žiadna prevádzka s miestom v katastri obce Bukovec nie je.


Autá po havárii
Denník KOŠICE:DNES na mieste zistil, že odstavené sú tam väčšinou havarované vozidlá. Nikoho na pozemku sa nepodarilo zastihnúť. Starosta Bukovca Anton Vyšnický povedal, že o probléme vedia. „Situáciou sa zaoberáme. O ďalšom postupe, respektíve výsledkoch, vás budem informovať,“ povedal.
Problémov je na Bukovci viac. Najdlhšia pláž pri ceste do Šace celú minulú letnú sezónu zívala prázdnotou. Dôvodom bol spor o pozemky.
Odporúčané články
Verejné korčuľovanie v Košiciach začína svoju zimnú sezónu a na výber je v meste hneď niekoľko možností. Prinášame prehľad, kde si môžete obuť korčule – či už hľadáte romantické klzisko pod holým nebom (Alejová, Mestský park), alebo preferujete krytú arénu. V článku prinášame rozpis platný na túto zimnú sezónu.
Deviata celoslovenská pacientska konferencia Asociácie na ochranu práv pacientov (AOPP) v Bratislave (14.-15. novembra 2025) spojila pacientov so zástupcami ministerstva, parlamentného výboru pre zdravotníctvo, zdravotných poisťovní, poskytovateľov a akademickej obce. Vyvrcholením podujatia bolo tradičné slávnostné udeľovanie ocenení Môj lekár, Moja sestra.
Na jeho vznik upozornila mestská časť (MČ) na sociálnej sieti s tým, že združenie má aj podporu vedenia MČ. „Cieľom bude budovať bezpečnejšie sídlisko a byť očami a ušami pre obe policajné zložky. Aby sa naše deti, naši seniori, ale aj všetci obyvatelia cítili bezpečnejšie a budovali si všetci väčšiu úctu k našej MČ a k sebe navzájom,“ uviedla mestská časť.