Deň otvorených dverí na Ústavnom súde bude mať virtuálnu podobu
Deň otvorených dverí (DOD) Ústavného súdu (ÚS) SR v Košiciach bude mať tento rok pre pandémiu nového koronavírusu virtuálnu podobu. Svoje brány ÚS otvorí verejnosti vo štvrtok (24. 9.) prostredníctvom videoprehliadky na svojom webovom sídle.
Videoprehliadka ponúkne záujemcom návštevu priestorov, ktoré sú inak verejnosti nedostupné. Prezrieť si tak budú môcť napríklad pojednávaciu miestnosť, v ktorej sa uskutočňujú verejné zasadnutia senátov a pléna ÚS, ďalej Sieň nezávislosti, v ktorej prebiehajú neverejné zasadnutia pléna, či kanceláriu predsedu ÚS.
[ad][/ad]„Spolu s videoprehliadkou ponúkne ÚS širokej verejnosti aj film s názvom Čo by bolo, keby ústavy, ústavného súdu a spravodlivosti nebolo s vyjadreniami detí a mladých ľudí k rozličným témam z oblasti súdnictva. Na webovom sídle budú zverejnené aj výsledky literárnej a výtvarnej súťaže. Výhercom ceny osobne odovzdá predseda ÚS SR Ivan Fiačan,“ informovala Kancelária ÚS.
Prehliadka, film i výsledky súťaží budú na webovom sídle dostupné od 8.00 hod.
Piaty ročník DOD ako hromadné podujatie sa neorganizuje vzhľadom na odporúčania Ministerstva zdravotníctva SR a usmernenia hlavného hygienika SR.
[ad2][/ad2](TASR)
Odporúčané články
Modernizácia električkovej trate (MET) na sídlisku Nad jazerom sa už zdarne prehupla do svojej druhej polovice. Momentálne všetko nasvedčuje tomu, že dodržaný bude aj zmluvný termín ukončenia stavebných prác, ktorý je naplánovaný na prelom júla a augusta.
Dnes bude prevažne oblačno až zamračené a daždivo, s teplotami do 14 stupňov Celzia.
Mesto Košice, v spolupráci s Visit Košice a Creative Industry Košice, vyhlásilo začiatkom marca grantovú výzvu na rok 2026. V rámci nej sú otvorené dva programy.