Dnes otvorili v Košiciach nové operačné sály
KOŠICE – Detskí pacienti, ktorí sa majú podrobiť operačným zákrokom, už nemusia byť prevážaní do Univerzitnej nemocnice L. Pasteura. Detská fakultná nemocnica v Košiciach dnes spúšťa prevádzku moderného komplexu troch vlastných operačných sál s kompletným zázemím.
Komplex zodpovedá náročným požiadavkám operačnej aj bezprostrednej pooperačnej starostlivosti o detského pacienta. “Vďaka novému prístrojovému vybaveniu sa výrazne zvyšuje komfort pre detského pacienta a operačný personál , pričom sa súčasne zlepšuje bezpečnosť operovaných pacientov,” povedala riaditeľka DFN Ingrid Urbančíková.
Operačný trakt sa nachádza na piatom najvyššom poschodí stredného bloku hrebeňovej časti nemocnie. Vznikol nadstavbou nad existujúce podlažia v rámci projektu rekonštrukcie DFN. Poloha nad I. Klinikou anestéziológie a intezívnej medicíny a novým oddelením detskej chirurgie výrazne skracuje čas transportu pacientov, čomu pomáha aj nový lôžkový výťah.
Rekonštrukcia DFN začala v máji 2013 a mala by trvať 25 mesiacov. Z fondov Európskej únie nemocnica získala takmer 14,4 milióna eur
Odporúčané články
Petičiari za zvýšenú ochranu Pamätníka vojakov Sovietskej armády a zachovanie názvu Námestia osloboditeľov, ktorí vyzbierali za 50 dní viac ako 10 000 fyzických podpisov minulý rok v Košiciach, vítajú zvýšenie trestnoprávnej ochrany pamätníkov víťazstva nad fašizmom zákonom schváleným v Národnej rade SR v utorok 17. marca, informuje o tom predseda petičného výboru Za pamätník Alexander Riabov.
V nadchádzajúcom týždni budú v Košickom kraji prebiehať plánované odstávky elektriny v zmenšenom rozsahu. Upozorňujeme obyvateľov dotknutých lokalít, aby svoje aktivity prispôsobili dočasnému prerušeniu dodávky.
Veľkoplošná oprava vozovky na ceste I. triedy I/16 medzi Košicami a mestskou časťou Pereš v smere na Rožňavu sa začne od štvrtka (9. 4.) a potrvá zhruba mesiac. Oprava zahŕňa celý ľavý jazdný pás vrátane krajnice a bude prebiehať etapovito, čiže doprava bude vždy vedená v tom jazdnom pruhu, v ktorom sa aktuálne nebude pracovať. Informovala o tom Národná diaľničná spoločnosť (NDS).