Do Čermeľa priletel drak
Správa mestskej zelene v Košiciach stavia nové ihrisko v Čermeli neďaleko detskej železnice.
Atraktívny herný prvok „drak“ je zhotovený z dreva. Veľmi dobre zapadá do čarovného prostredia pri „Baránku“. Určite bude výzvou pre každého malého horolezca, stenolezca či fanúšika Indiana Jones. Súčasťou je aj šmykľavka na ktorej sa budú môcť vyblázniť malé ale aj tie väčšie deti.
[ad][/ad]Správe mestskej zelene dodala zariadenie firma z Trenčína. Súčasťou je aj drevený mravec a pružinová hojdačka baran. Spolu s montážou zaplatí mestská firma za toto detské ihrisko skoro 13-tisíc eur.


Odporúčané články
Doposiaľ len málo využívané verejné priestranstvo medzi Clementisovou ulicou a cestou I. triedy (I/19) na Herlianskej ulici na sídlisku Dargovských hrdinov sa od minulého týždňa začína meniť na modernú rekreačnú plochu, ktorá sa stane jednu z ozdôb tejto mestskej časti.
Slovenská republika čelí novému konaniu zo strany Európskej komisie. Preverovať bude novelu zákona o verejných vodovodoch a verejných kanalizáciách, ktorú parlament prijal 23. septembra 2025 po silnom politickom a mediálnom tlaku zo strany Najvyššieho kontrolného úradu a jeho predsedu Ľubomíra Andrassyho. Slovensko môže za sporné ustanovenia zaplatiť pokutu aj v desiatkach až stovkách miliónov eur.
Po požiari chatky v košickej mestskej časti Šaca našli pod sutinami telo osoby bez známok života. Na sociálnej sieti o tom informuje Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru (KR HaZZ) v Košiciach.