Doležal by dal otvoriť reštaurácie, ale ako člen vlády chce počúvať kolegov a odborníkov
Minister dopravy a výstavby Andrej Doležal (nom. Sme rodina) by bol za otvorenie gastronomických prevádzok aspoň pre očkovaných alebo ľudí s prekonaním ochorenia COVID-19. Ako člen vlády zároveň počúva aj ostatných kolegov a odborníkov. Tvrdí, že to nie je o tom, či chce, alebo nechce otvoriť tieto zariadenia, ale chce sa správať zodpovedne a počúvať odborníkov.
„Najlepšou formou pomoci by bolo otvoriť aspoň pre očkovaných a prekonaných. Myslím, že to bude témou dňa, keď sa situácia trochu stabilizuje,” povedal Doležal na sociálnej sieti. „Nechcem vzbudzovať žiadne nádeje, ale keď na to bude čo len trochu priestor, som presvedčený, že téma očkovaných, prekonaných a gastro bude na stole,” uviedol minister dopravy. Vláda mala podľa informácií o tom rokovať v piatok 17. decembra, minister predpokladal, že budú rokovať o protipandemických opatreniach.
„Vláda zatiaľ zvolaná nebola,” uviedla v piatok ráno pre agentúru SITA hovorkyňa predsedu vlády Ľubica Janíková. Otvorenie svojich prevádzok a splnenie ďalších opatrení opakovane žiadajú zástupcovia gastrosektora, hotelieri zas chcú, aby mohli otvoriť pre verejnosť skôr ako 25. decembra.
Zdroj: (SITA, be;it)
Odporúčané články
Kandidát na predsedu Košického samosprávneho kraja Majo Porvažník a kandidát na primátora Košíc Martin Mudrák dnes spoločne oznámili spustenie crowdfundingovej kampane na Donio na podporu ich spoločného projektu „Žeby dobre bolo“. Ide o prvú komplexnú a profesionálnu víziu, ktorej cieľom je zmeniť Východné Slovensko a Košice z prežívajúceho regiónu na miesto európskeho významu.
Skauti a skautky, ktorí ho každý rok prinášajú na Slovensko, ho v stredu 17. decembra priniesli na košický magistrát.
Východoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb (VÚSCH), a. s., Košice odlieči vďaka navýšeniu finančného objemu v mesiacoch november a december viac poistencov Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP). Znížia sa tak ich počty na čakacej listine na plánovaný výkon. Kapacitné aj personálne možnosti ústavu to umožňujú, preto ide o významný krok v prospech poistencov najväčšej zdravotnej poisťovne.