Dominikánske námestie ožije históriou, uskutoční sa burza
Už zajtra (7. januára) sa na Dominikánskom námestí uskutoční Staromestská burza starožitností a kuriozít. Popri peknom počasí a histórii nebude chýbať ani špeciálny hosť – Milan Kolcun.
Dominikánske námestie sa už zajtra premení na ostrov lokálpatriotizmu a histórie. Ak sa vyberiete v tento deň na Starý pľac, budete mať možnosť pokochať sa dobovými predmetmi, ktoré v sebe nesú našu minulosť a tiež talent našich predkov. Rôznymi predmetmi si tak budete môcť skrášliť svoj príbytok, alebo ukázať známym, odkiaľ pochádzate. Predmety v burze budú zároveň skvelým darčekom pre rodených Košičanov, ktorí v súčasnosti bývajú v zahraničí.
Nájdete tu rôzne predmety do kuchyne, zdobenú keramiku či starožitné knihy. Natrafiť budete môcť aj na starožitné predmety alebo obrazy. A či už hľadáte ozdobný kúsok na poličku alebo predmet, z ktorého sa dozviete niečo viac o histórii mesta, určite si prídete na svoje.
Akcia Starožitnosti na pľaci bude trvať od rána 8:00 hod. do 14:00 hod. A keďže už môžu opäť fungovať gastro prevádzky, môžete si trh spríjemniť kávou, vínom či horúcou čokoládou v kaviarňach a podnikoch priamo na Dominikánskom námestí.
Zdroj: (FB/MČ Košice-Staré Mesto-oficiálna stránka, DK)
Odporúčané články
Pri požiari rodinného domu v obci Kalša zasahovali profesionálni aj dobrovoľní hasiči niekoľko hodín. Na mieste udalosti pracovali príslušníci Hasičského a záchranného zboru zo staníc v Bidovciach a Košice – Teplárenská, ktorým asistovali aj dobrovoľné jednotky z okolitých obcí.
V nadchádzajúcom týždni budú v Košickom kraji prebiehať plánované odstávky elektriny v zmenšenom rozsahu. Upozorňujeme obyvateľov dotknutých lokalít, aby svoje aktivity prispôsobili dočasnému prerušeniu dodávky.
V lesoch pri Košiciach budú počas marca prebiehať plánované ťažbové práce, ktoré sa dotknú aj obľúbenej cyklotrasy medzi obcou Sokoľ a Kráľovou studňou. Mestské lesy Košice upozorňujú návštevníkov, že v dotknutom úseku sa bude pohybovať lesná technika a prejazd po lesnej ceste môže byť dočasne obmedzený.