DPMK na Silvestra odstaví automaty na predaj lístkov
Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) odstaví počas Silvestra 31. decembra automaty na predaj cestovných lístkov. Ako o tom informvala hovorkyňa DPMK Vladimíra Petrušová, dôvodom tohto opatrenia sú opakované negatívne skúsenosti s poškodzovaním automatov petardami počas silvestrovských osláv.
„V snahe minimalizovať finančné škody spôsobené vandalizmom budeme dňa 31.12.2019 všetky predajné automaty cestovných lístkov po 12:00 hod. postupne odstavovať a mechanicky zabezpečovať proti poškodeniu elektroniky. Opätovne spustenie bude realizované nasledujúci deň (1.1.2020) od 9:00 hodiny,“ ozrejmila Petrušová.
Dopravný podnik cestujúcim v tejto súvislosti odporúča zabezpečiť si cestovné lístky vopred. V čase odstávky automatov bude možné si cestovný lístok zakúpiť prostredníctvom SMS alebo u vodičov dopravných prostriedkov.
[ad][/ad]Odporúčané články
Zoologická záhrada v Košiciach po šiestich dňoch opäť privítala návštevníkov. Uzavretá bola pre rozsiahle škody, ktoré v areáli spôsobila kalamita ťažkého mokrého snehu. Ten priebežne vyvracal stromy v rôznych častiach zoo a znemožnil bezpečný pohyb verejnosti.
Premiér Robert Fico sa vo štvrtok 4. decembra v parlamente vyjadril k odškodneniu pozostalých po tragickom požiari v Mašličkove. Vyhlásil, že na pomoc nevidí dôvod, pričom úmrtie dvoch detí porovnal so zraneniami cestujúcich po vlakových nešťastiach v dôsledku zlyhania ľudského faktora. Salezián Peter Veselský, ktorý roky pracuje s Rómami na Luníku IX, to vníma ako zbytočnú paušalizáciu a poukazuje na nutnosť posudzovania jednotlivých prípadov osobitne.
Dnes bude prevažne oblačno až zamračené, s teplotami do 12 stupňov Celzia.